Etnografijos paskaita Lietuvos liaudies buities muziejuje

Etnografijos paskaita Lietuvos liaudies buities muziejujeKetvirtadienį, kovo 22 dieną, Kauno kolegijos Humanitarinių studijų centro kultūrinės veiklos organizavimo ištęstinių studijų programos studento Edvino Vadoklio ir dėstytojo Romualdo Mišeikos iniciatyva Lietuvos liaudies buities muziejuje vyko atvira Lietuvos etnografijos paskaita. Dėstytojai iš Turkijos, Bulgarijos ir Kinijos, nepabūgę žvarbaus mūsų krašto oro, patyrė nepakartojamų įspūdžių viename didžiausių tokio tipo muziejų Europoje.

Etnografijos paskaita Lietuvos liaudies buities muziejujeEdukatorė Danutė Blaževičienė renginį pradėjo cituodama Estijos prezidento Lenarto Merio žodžius, ištartus po apsilankymo Rumšiškėse:„Būti Lietuvoje ir nepamatyti muziejaus Rumšiškėse yra tas pats, kaip apsilankyti Romoje ir nepamatyti Popiežiaus.“

Svečiai ne tik aplankė senąsias sodybas, bet ir paragavo tradicinių žemaitiškų valgių: kastinio, ruginės duonos, pyrago, gardaus sūrio, medaus. Artėjant Velykoms, didžiausią įspūdį paliko tradiciniai margučiai. Paskaitos dalyviai turėjo galimybę išmokti marginti kiaušinius vašku, o šiuos savo rankomis margintus velykaičius svečiai galės pargabenti namo.

Etnografijos paskaita Lietuvos liaudies buities muziejujeRenginio organizatoriai tikisi, kad tos kelios valandos, praleistos apsnigtame muziejuje po atviru dangumi, Lietuvoje viešintiesiems įsimins ilgam. Be kompiuterių ir mobiliųjų telefonų praleistas laikas pasižymėjo nuoširdumu ir dėmesiu vienas kitam.

Šis susitikimas svarbus, nes atspindi tolimesnį Kauno kolegijos ir  Lietuvos liaudies buities muziejaus bendravimo užuomazgą – studentas E. Vadoklis paskatino bendradarbiavimo sutarties tarp abiejų institucijų pasirašymą.

You may also like...