Ergonomikos žinios pritaikytos praktiškai

Ergoterapijos žinios pritaikytos praktiškaiSpecialistui svarbu ne tik teikti kokybišką paslaugą, bet ir pačiam išlikti sveikam. Viena iš sąlygų – kokybiška ir ergonomiška darbo aplinka. Kas tai yra? Atsakymą į tai studentės randa Ergonomikos paskaitų metu, tad pasisėmę teorinių žinių auditorijose kartu su dėstytoja L. Simonaitiene antrakursės kosmetologės spalio 5 d. apsilankė ilgalaikio makiažo salone „Grožio kontūras“.

Ergoterapijos žinios pritaikytos praktiškaiSpecialistė Rasa Mickevičienė atliko klientei permanentinio antakių makiažo procedūrą. Studentės stebėjo procedūrą ir vertino ergonominius aspektus: patalpų dydį, jų paskirtį, inventoriaus patogumą ir išdėstymą, vertino mikroklimato parametrus (triukšmą, apšvietimą, temperatūrą), specialistės kūno pozą, laikyseną. Buvo vertinami ergonominiai rizikos veiksniai, taip pat kušečių/kėdžių aukščių pritaikymas. Studentėms buvo labai įdomu ir naudinga, kadangi pati procedūra buvo ypatingai atsakinga, kruopšti, reikalaujanti didžiulės regos įtampos, o rezultatas tiesiog stulbinantis.

Ergoterapijos žinios pritaikytos praktiškaiTinkama ergonomika grožio srityje yra bene svarbiausias specialisto sveikatos garantas. Nuo to, kokia yra specialisto laikysena darbo metu, kaip pritaikyti įrankiai darbui, ar patogus jų išdėstymas, ar daromos pertraukėlės darbo metu, ar atliekamos trumpos mankštos raumenims stiprinti ir atpalaiduoti, akių pratimai, tinkama laikysena, priklauso darbuotojo savijauta, motyvacija darbui.

Jau pernai pasiteisinusi išeinamoji praktika įdomi ir šiemet. Išklausiusios teorijos kursą merginos jau gali vertinti grožio saloną ergonominiu požiūriu, stebėti ir mokytis, kokie laukia iššūkiai pradėjus dirbti, kad nuo to priklauso svarbiausias dalykas – kosmetologių sveikata.

You may also like...