Erasmus+ studijos Kipre: būsimosios turizmo vadybininkės – apie nepamirštamas patirtis

„Universiteto aplinka labai maloni, dėstytojai laisvai kalba angliškai, o paskaitos ir jų dėstymo metodika išties įdomi – vyksta labai daug praktinių užduočių“, – pirmaisiais įspūdžiais dalijasi Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Turizmo ir viešbučių vadybos antrakursės Greta Jakštytė ir Brigita Balčiūnaitė, nuo sausio mėnesio pagal „Erasmus+“ mainų programą pavasario semestrą leidžiančios Kipro sostinėje įsikūrusiame Nicosia universitete (University of Nicosia).

Kas pasirinkus mainų programą „Erasmus+“ geriausia? Tai, jog suteikiama laiko ne tik kokybiškoms studijoms, bet ir laisvalaikiui: „Paskaitos vyksta tris dienas per savaitę, todėl lieka daug laisvo laiko salai pažinti“, – džiaugiasi antrakursės.

Merginos gyvena strategiškai labai patogioje vietoje – jos apsistojusios visai netoli universiteto, nes iki jo važiuoti užtrunka vos 15 minučių, taip pat visai arti ir sostinės centras. Taigi iš gyvenamosios vietos lengva pasiekti reikalingiausias vietas.

IMG_1054„Atvykus į Kiprą pirmiausia nustebino gamta – viskas uolėta ir, priešingai negu pas mus, apsupta kalnų. Taip pat įdomu tai, jog  Kipro sostinė Nikosija yra padalinta į turkiškąją ir graikiškąją puses“, – nuostabos neslepia Brigita ir Greta. „Mes gyvename graikiškoje pusėje, todėl buvo išties netikėta, kai norėdamos patekti į miesto turkiškąją pusę viduryje pagrindinės centro gatvės (Ledra street) turėjome pereiti muitinę.“

Tiesa, tikriausiai atvykus į bet kurią šalį gali reikėti adaptuotis prie tam tikrų pokyčių. Vienas iš tokių pokyčių į Kiprą atvykusiems lietuviams – kelių eismas, kuris, priešingai nei Lietuvoje, vyksta kairiąja kelio puse.  Prie to sunkiai priprantančios ir būsimosios turizmo vadybininkės.

Dar vienas keistesnių dalykų tas, jog žmonės Kipre visiškai atsipalaidavę: jie niekur neskuba, nevengia vėluoti, net ir autobusai neatvažiuoja pagal tvarkaraščius, kurių stotelėse beveik ir nėra. „Autobusų tvarkaraščius galima rasti tik internete arba autobusų stotyje“, – informuoja merginos.

Jau per pirmąjį mėnesį nuo studijų pradžios Kipre mokslus kremtančios Turizmo ir viešbučių vadybos studentės vyko į kelias nedideles keliones. Viena iš jų – į Troodos kalnus. Čia liko nustebintos aptiktu sniegu ir vaizdingu gamtovaizdžiu. „Mūsų nuomone, išvykti tikrai verta vien jau dėl nepamirštamų patirčių, kurių iki studijų pabaigos tikimės sukaupti ir dar daugiau“, –  kelionės įspūdžius reziumuoja jau greitai į Lietuvą ketinančios sugrįžti Kauno kolegijos antrakursės.

You may also like...