Erasmus+ mobili praktika Dauno sindromo reabilitacijos centre Kroatijoje

Vykti į Kroatiją mus įkvėpė Reabilitacijos katedros šventėje išgirstas studentų pristatymas apie praeitų metų praktiką. Pasitarėme su tėvais, užpildėme reikiamus dokumentus ir jau gegužės 19 d. buvome ten – Kroatijoje, Pulos mieste. Nei viena iš mūsų anksčiau nebuvome Kroatijoje, mums pasakojo apie didelį karštį ir saulėtą orą, bet iš pradžių užklupo vėsa ir lietus, atšiauresnis nei tuo laikotarpiu Lietuvoje.  

Pulos Dauno sindromo reabilitacijos centras dirba dvejopai: kaip dienos ir užimtumo centras vyresniems vaikams (nuo 16 iki 25 metų) ir kaip reabilitacijos centras jaunesniems vaikams (nuo 1,5 iki 8 metų). Vyresniuosius vaikus  rytais atveždavo jų giminaičiai, šeimos nariai: jie pusryčiaudavo, leisdavo laiką kartu, iki pietų užsiimdavo įvairiomis veiklomis. Jaunesnieji dviems savaitėms atvažiuodavo su tėvais. Ryte vaikai su jais pavalgydavo, po to būdavo atvedami į kūdikių kambarį, kuriame žaisdavo, bendraudavo su kitais reabilitacijos centro lankytojais. Šiame kūdikių kambaryje mes darbavomės visą pirmą mėnesį, prižiūrėjome ir padėjome centro darbuotojams rengiant užsiėmimus. Vaikai turėdavo ir individualias veiklas su kineziterapeutais, logopedu, ergoterapeutu, fizioterapeutu. Pietų metu reabilitacijos centre vaikus maitindavo tėvai, jiems padėdavome ir mes.

Birželio viduryje prasidėjo  karšti orai  ir kiekvieną rytą su vaikais važiavome į vandens terapiją prie jūros, kur buvo atliekamos mankštos. Didesniąją laiko dalį užsiėmimuose dirbome su vyresniaisiais dienos centro lankytojais: padėdavome jiems persirengti, pasitepti kremu nuo saulės, nueiti iki jūros per akmenuotą pakrantę. Taip prabėgo mūsų antrasis mėnuo. Su darbuotojais bendravome angliškai, o su vaikais – lietuviškai, kroatiškai, angliškai ir gestų kalba. Džiugu, kad reabilitacijos centro darbuotojai buvo labai draugiški, mums padėjo, rūpinosi, kad jaustumės gerai.

Pulos miestas, kuriame įkurtas šis centras, yra beveik pačioje Istrijos pusiasalio apačioje, dėl to nuostabią Adrijos jūrą galėjome pasiekti iš kelių pusių. Visiems norintiems įgyti patirties, tobulinti gebėjimus bendraujant su Dauno sindromo negalią turinčiais vaikais, rekomenduojame vykti į šį puikų centrą Puloje, Kroatijoje! Raginame pasinaudoti Erasmus+ programa, nes tai nuostabi patirtis! Tiek naujų potyrių, galimybių ir visiškai kitokia aplinka svetur… Tai puiki galimybė savianalizei, tad nepraleisk jos!

P.S. Dar daugiau apie mūsų praktiką papasakosime Reabilitacijos katedros šventėje. Jeigu kyla klausimų, visada galite kreiptis į mus! 🙂

 

Parengė ET7 kurso studentės Ieva Bogužaitė ir Viltė Makarevičiūtė

 

You may also like...