Ekskursijos po Lietuvą būsimųjų turizmo specialistų akimis

Ekskursijos po Lietuvą būsimųjų turizmo specialistų akimisKaip ir kasmet, Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Turizmo ir viešbučių vadybos antrakursiai kartu su dėstytoja Violeta Urbaite tradiciškai pažindinosi su įvairiais Lietuvos kampeliais ir  pasinėrė į mokomąsias-pažintines keliones. Studentai išnaršė du maršrutus: kovo 17 d. TV5/2 gr. keliavo maršrutu Kaunas–Plungės dvaras–Kretingos dvaro saldaininė, Žiemos sodas–Olando kepurė–Kaunas, o  balandžio 7 d. TV5/1 gr. – maršrutu Kaunas–Lietuvos geografinis centras–Pakruojo dvaras–Joniškėlio dvaras–Kaunas.

Kovo 17 d. kelionė

Šios kelionės metu antrakursiai artimiau susipažino su Vakarų Lietuva. Ekskursijos dalyviai turėjo progą pamatyti žymiausius Vakarų Lietuvos lankytinus objektus.

Ekskursijos po Lietuvą būsimųjų turizmo specialistų akimisMūsų kelionė prasidėjo 7:00 val. ryte. Pajudėjome nuo Kauno kolegijos autobusu link Plungės dvaro. Jame galėjome susipažinti su Plungės dvaro ir Oginskių giminės istorija, pamatyti XX a. žemaičių tautodailę (medžio drožybą) bei susipažinti su XX a. žemaičių daile (tapyba, grafika, skulptūromis).

Toliau keliavome į Kretingos dvarą bei miesto saldaininę, kurioje visi ekskursijos dalyviai mokinosi gaminti saldainius. Žiemos sodas mus sužavėjo įspūdinga egzotinių augalų gausa, kurių yra net 580 rūšys, sodo baseine buvo galima išvysti ryškiaspalvius japoniškus karpius, balinių vėžliukų šeimyną bei margaspalvę papūgėlę.

Paskutinė ekskursijos stotelė – Olandų kepurė, kurioje visi ekskursantai galėjo pasimėgauti nuostabiu Baltijos jūros vaizdu bei įsiamžinti nuotraukose. Visus šiuos objektus pristatė bei su jais supažindino patys TV5/2 grupės studentai, kurie turėjo galimybę pabūti tikrais gidais. Be abejonės, gerą nuotaiką palaikė animatorių komanda, o vadovei Živilei Šlažikaitei atiteko geriausios animatorės titulas.

Ekskursijos po Lietuvą būsimųjų turizmo specialistų akimisAnimatoriai pasirūpino ne tik dalyvių užimtumu kelionės metu, bet ir šokiais, kurie garantavo puikią nuotaiką. Na, o visus likusius darbus, susijusius su ekskursijos organizavimu, atliko vadybininkų grupė ir jos vadovė Ernesta Grigat. Kelionės dalyviai kupini susidomėjimo bei nuostabos neslėpė teigiamų emocijų visos kelionės metu, o patys studentai-organizatoriai džiaugiasi puikiai surengę pirmąją ekskursiją.

TV5/2 gr. studentės Gintarė Tamulaitytė ir Ema Uosytė.

Balandžio 7 d. kelionė

Saulėtą pavasario rytą Kauno Kolegijos VEF dėstytojai ir studentai susirinko į Turizmo ir viešbučių vadybos grupės studentų rengiamą ekskursiją Kaunas-Kėdainiai-Pakruojis-Joniškėlis-Kaunas. Po greito ir sklandaus susodinimo į autobusą buvo įteiktos skrajutės su ekskursijos maršrutu ir vietomis, kurias aplankysime.

Autobuse studentams ir dėstytojams visą kelią iki Kėdainių apie įdomias vietas pasakojo ir informaciją į anglų kalbą vertė šios ekskursijos gidu tapęs studentas Herkus Minikevičius.  Atvykus į Kėdainius susipažinome su čia esančiais lankytinais objektais. Kad laikas neprailgtų, važiuojant Kėdainiai-Pakruojis keliu, animatorių komanda suorganizavo smagų protmūšį.

Ekskursijos po Lietuvą būsimųjų turizmo specialistų akimisAtvykus į didžiausią Lietuvoje Pakruojo dvarą, mus pasitiko bajoriškais rūbais apsirengusi dvariškė, kuri aprodė įdomiausias dvaro vietas, tarp jų ir įrengtą parfumerijos kambarį. Po pasivaikščiojimo po dvarą valgėme pietus karčiamoje „Traktierius“, kuriame ragavome Šiaurės Lietuvos kulinarinio paveldo patiekalus. Po skanių pietų mus pasitiko animatorių komanda, su kuria žaidėme šaradas ant Pakruojo dvaro tilto.

Palikę Pakruojo dvarą, išvykome į Joniškėlį. Atvykus į šį miestą, mus pasitiko Joniškėlio istorikas Viktoras Stanislovaitis. Jis papasakojo miesto legendas bei  aprodė įžymias vietas, tokias kaip Karpių dvaras, miesto ligoninė, bažnyčia bei kraujuojantis akmuo. Po šios ekskursijos išvykome atgal į Kauną. Gera nuotaika grįžtant namo pasirūpino animatorių komanda, kuri rengė žaidimą „Atspėk dainą“ ir teisingai atsakiusiesiems dalino prizus. Autobusui sugrįžus į Kauną, pasisėmę gerų emocijų ir sužinoję daug informacijos apie įvairius Lietuvos kampelius, kelionės dalyviai išsiskirstė namo.

TV5/1 gr. studentas Lukas Ališauskas

You may also like...