Kuriantis Kijevas‘ 2015: ekologiškų medžiagų iš pluoštinių augalų gamybos patirtys Ukrainoje

Ekologiškų medžiagų iš pluoštinių augalų gamybos patirtys Ukrainoje: Kuriantis Kijevas‘ 2015 Praeitą savaitę, kovo 10–13 dienomis, Kauno kolegijos technologijų ir kraštotvarkos fakulteto Pramoninių technologijų ir dizaino katedros lektorė  Inga Valentinienė lankėsi Ukrainos nacionalinės mokslų akademijos Makromolekulinės chemijos institute. Vizito metu buvo aptartos galimybės gaminti ekologiškas medžiagas iš pluoštinių augalų – tai viena iš šioje Kauno kolegijos katedroje vykdomų mokslinių tyrimų krypčių.

Institutas beveik 60 metų dirba su polimerinėmis medžiagomis. Mokslininkai tiria sintetinių bei gamtinių polimerų fizines-mechanines savybes, organinių-neorganinių polimerų ir kompozitų junginių galimybes bei polimerinių mišinių pritaikomumą pramonei – klijų, dažų, kaučiuko gamybai, kelių, korpusinių baldų ar kt. dangų formavimui ir pan.

Ekologiškų medžiagų iš pluoštinių augalų gamybos patirtys Ukrainoje: Kuriantis Kijevas‘ 2015Susitikimo metu numatyti tolimesni abiems institucijoms naudingi darbai – UNMA pagaminti pluoštinių augalų polimeriniai kompozitai bus tiriami  katedros partnerinėje įmonėje „IKEA Industry Lietuva“ bei Jelgavos universiteto MeKa institute. Gauti rezultatai padės išgryninti ekologiškų medžiagų baldų gamybos būdus.

Tuo pat metu Kijevo „Expo Plaza“ parodų centre vyko kasmetinė baldų ir interjero objektų paroda bei tarptautinis baldų forumas – „Kiff‘2015“.

Ekologiškų medžiagų iš pluoštinių augalų gamybos patirtys Ukrainoje: Kuriantis Kijevas‘ 201518 000 m2 plote savo idėjas ir galimybes eksponavo daugiau kaip 220 dalyvių iš Ukrainos bei iš kitų 13 Europos, Azijos bei JAV šalių. Nuostabą kėlė didžiausias Rumunijos baldininkų stendas pačiame pirmame parodos paviljone. Kiek labiau įprasta dizaino parodose interjerų inovacijas aptarinėti italų stenduose arba išradimais prabangai pabrėžti stebėtis Turkijos ekspozicijose. Tačiau šioje parodoje, tai buvo tik antri pagal apimtį gamintojų stendai.

Ekologiškų medžiagų iš pluoštinių augalų gamybos patirtys Ukrainoje: Kuriantis Kijevas‘ 2015Interjerų projektavimo, baldų gamybos bei technologinių sprendimų aktualijomis forumo „Kiff‘2015“ metu pasidalino ne tik oficialūs šalių atstovai, tokie kaip Rumunijos ambasadorius Cornel Ionescu, Italijos ambasados atstovas Alessandro Gerbino, Italijos Baldų ir medienos apdirbimo asociacijos atstovas Roberto Migotto, Ukrainos Baldininkų asociacijos prezidentas Andrej Zavalniuk, Lenkijos ambasados atstovė Katarzyna Vitkovska, bet ir jaunieji Ukrainos dizaineriai, dalyvaujantys „Sense“ projekte. Šio projekto tikslas – sukurti kuo funkcionalesnius ir estetiškesnius objektus žmonėms su negalia arba kurti objektus iš gamtos ar pačios aplinkos teikiamų resursų. Ukrainos dizaineriai nusprendė eiti tuo sąmoningumo, rūpestingumo ir kokybės keliu, kuris ir patiems sau nuolat primintų žmonijos vertybes bei atsakomybę už supančią mus aplinką. Pagrindinis siekis kūrėjui, kad dizainas padėtų matyti, girdėti, laisvai judėti ir jaustis saugiai. Tai be ne svarbiausias šiuo metu realizuojamų projektų, kurį remia pati Ukrainos Baldininkų asociacija, Kijevo tarptautinių parodų organizavimo kompanija bei dizaineriams gerai žinomas katalogas „Salon“.

Ekologiškų medžiagų iš pluoštinių augalų gamybos patirtys Ukrainoje: Kuriantis Kijevas‘ 2015Tačiau tai ne vienintelis parodos metu pristatytų projektų. Tuo pat metu vyko ir kitų projektų premjerų pristatymai, ir kūrybinės dirbtuvės, ir ekodizaino idėjų šiuolaikiškam namui prezentacijos, ir skelbtos naujų interjero dizaino konkursų pradžios.

Vienas šių konkursų projekte „Art Space“ galėtų sudominti ir kuriančius Kauno kolegijos studentus ir dėstytojus. Konkurso organizatoriai – žurnalo „ID Interior Design“ atstovai pažadėjo lietuvių dizainerių darbų laukti iki pat šių metų rugpjūčio mėnesio.

You may also like...