Dvigubo diplomo studijos – neįkainojama patirtis

DSC_0587Du Kauno kolegijos Technologijų fakulteto studentai Airidas Svobūnas ir Giedrius Šilys išbandė dvigubo diplomo studijų galimybes ir Informacinių technologijų srities žinias gilino Suomijoje, XAMK’e (South-Eastern Finland University of Applied Sciences). Anot studentų, tai buvo be galo naudinga tiek akademinių žinių pagilinimui, tiek asmeniniam tobulėjimui.

Studijų tęstinumas

Studijoms Kauno kolegijoje artėjant prie pabaigos, suteikiama galimybė mokytis pagal dvigubo diplomo programą ir išvykti semtis patirties kitoje šalyje. Vieni tai pasirenka, nes nori toliau tobulėti, kiti – ieškoti įkvėpimo kaip patobulinti savo baigiamąjį darbą.

„Dar studijuodamas kolegijoje keletą kartų buvau girdėjęs, jog yra galimybė išvažiuoti į užsienį ir toliau tęsti studijas. Tuo metu nesusidomėjau, tačiau baigiantis trečio kurso pirmam pusmečiui šią galimybę dar kartą priminė katedros vedėja. Labiausiai motyvuotas buvau dėl to, nes jaučiau, kad baigiamasis darbas nebuvo toks stiprus kokį norėjau parengti, tad nutariau gilinti žinias toliau, įgyti patirties, tęsiant IT studijas kitoje šalyje“,- pasakoja A. Svobūnas.

Jam antrina kartu į Suomiją vykęs kolega G. Šilys. Anot jo, didžiausia paskata buvo ne vien žinių patobulinimas ir kokybiškesnio baigiamojo darbo parengimas, bet ir studijų išlyginimo galimybės – metus laiko mokęsi Suomijoje vaikinai pasiekė akademinį bakalauro lygį ir toliau galės siekti magistro laipsnio.

Būta dvejonių

G. Šilys pripažįsta, ne viskas buvo taip paprasta, kartais aplankydavo abejonės dėl savo pasirinkimo.

„Nors katedros vedėja Dalė Lukštaitė išsamiai pristatė dvigubo diplomo programą, mes supratome, kad tai gana nauja galimybė, todėl šiek tiek dvejojome. Pasirinkę išvykimą į Suomiją mes buvome antrieji tai padarę. Visų pirma, baugino mintis, kad reikės išvykti kažkur toli nuo namų, nieko ten nepažįstant ir nežinant vietovių, tačiau kartu tai kėlė smalsumą ir ryžtą išmokti būti labiau savarankišku ir nepriklausomu. Visos dvejonės išsisklaidė vos atvykus į šalį. Integravausi lengvai ir sklandžiai. Teko susipažinti su daugybe žmonių iš įvairių užsienio šalių (Kinija, Vietnamas, Rusija, Belgija ir kt.) ir, žinoma, suomiais. Teko pajusti, jog kiekvienos kultūros žmonės labai skirtingi“,- prisimena pašnekovas.

Tuo tarpu A. Svobūnas džiaugiasi dar iki kelionės radęs bendraminčių ir galėjęs sužinoti visą tiesą apie dvigubo diplomo studijas iš jau jas išbandžiusių studentų – tai paskatino ryžtis šiam žingsniui.

„Bendravau su vienu studentu, kuris jau buvo išvažiavęs į Suomiją ir apibėriau jį klausimais. Man buvo viskas įdomu, tačiau tuo pačiu metu ir šiek tiek baugu. Vėliau pasikalbėjome su Giedriumi ir nusprendėme, kad reikia važiuoti išbandyti savo jėgų“,- pasakoja A. Svobūnas.

Susidūrė su iššūkiais

Didelių skirtumų tarp mokymosi Kauno kolegijoje ir Suomijos studijų sistemos studentai teigia nepastebėję. Jie žavėjosi dėstytojų nuoširdumu bei turėjo progą išbandyti naujausias technologijas, kurios dažnu atveju dar nebūna pasiekusios Lietuvos. Vis dėl to, greta džiugių patirčių, A. Svobūnas ir G. Šilys susidūrė su dvigubo diplomo iššūkiais

Didžiausi iššūkiai tai buvo pirmiausia anglų kalba.Teko skaityti daug mokslinių straipsnių anglų kalba, vėliau juos interpretuoti savais žodžiais. Kiti iššūkiai buvo susiję su pačia baigiamojo darbo tema, kadangi apie ją mažai ką žinojau, todėl reikėjo nemažai domėtis. Visa reikalinga įranga buvo skirta, todėl čia problemų neturėjome“,- prisimena A. Svobūnas.

Su kalbos skirtumo barjeru taip pat susidūręs G. Šilys pabrėžia, jog būsimiems dvigubo diplomo studentams to baimintis tikrai nereikėtų, mat gyvenant svečioje šalyje ir nuolat vartojant anlgų kalbą, greitu metu ji tampa tarsi sava.

„Rašant baigiamąjį darbą, iš pradžių buvo gan sudėtinga rišliai ir taisyklingai perteikti mintis anglų kalba, tačiau ilgai netrukus, tai pasidarė nesunku ir pradėjau nejausti skirtumo ar rašyti darbą lietuvių, ar anglų kalba. Tai netgi labai patobulino mano anglų kalbos žinias“,- sako pašnekovas.

DSC_0580Drąsiai rekomenduotų kitiems

Suomijoje mokslo metus praleidę vaikinai įsitikino, kad tai puiki tobulėjimo galimybė, todėl drąsiai rekomenduoja tai ir kitiems studentams.

„Vykstant į Suomiją, vienas iš tikslų buvo įgauti kuo daugiau žinių IT srityje. Buvau labai sužavėtas suomių mokymo sistema. Dėstytojai įdeda daug pastangų, kad perduodama informacija ir praktinės užduotys būtų įdomios ir naudingos. Mokslas Suomijoje pateikė daugiau praktinių užduočių, tiek dirbant naudojant virtualizaciją, tiek prie realių tinklo konfigūravimo įrenginių, todėl mano studijos tapo dar naudingesnės ir praktiškesnės, papildžiau Kauno kolegijoje įgytų žinių bagažą“,- pastebi G. Šilys.

„Dvigubo diplomo studijos – geriausias studijų pasirinkimas, kurį suteikė Kauno kolegija“,- įsitikinęs A. Svobūnas. Vaikinas pabrėžia: „rinkčiausi šias studijas dar kartą, kadangi čia įgijau daug žinių, naujos patirties ir susipažinau su naujais ir įdomiais žmonėmis. Čia yra galimybė daug ko išmokti, pažinti kitus, jų kultūras, atsiveria naujos galimybės. Prieš išvažiuodamas bendravau su keliais žmonėmis, kurie jau buvo išvažiavę ir visi kaip susitarę sakydavo, kad tai yra tikrai gerai. Iki tol netikėjau, kad taip gerai viskas gali būti, tačiau viską išvydau savo akimis“, – A. Svobūnas

You may also like...