Donorystė – kilni misija

„Donorystės diena“ Kauno kolegijoje Kraujas – nepakeičiamas gyvybės eliksyras. Posakis „Esame visi vieno kraujo“ byloja, kad pasaulyje žmonija tarpusavyje yra susijusi, kiekvienas žmogus gali išgelbėti jam visiškai nežinomą, bet kurios šalies žmogų.

1901 metais austrų mokslininkas Karlas Landsteineris atrado ABO kraujo grupes. Nuo to laiko kasmet pasaulyje kraujas perpilamas beveik 100 milijonų žmonių. Pirmas kraujo perpylimas Lietuvoje buvo atliktas Kaune 1941 metais vadovaujant prof. dr. Vladui Kuzmai ir prof. dr Pranui Mažyliui – jie buvo donorystės akcijų pradininkai Lietuvoje.

„Donorystės diena“ Kauno kolegijojePranas Mažylis yra Kauno kolegijos Medicinos fakulteto įkūrėjas, su pagarba šiais metais Lietuva mini Prano Mažylio 130-ąsias gimimo metines, o Kauno kolegija žvelgia į Medicinos fakulteto ištakas ir pasitinka šio akademinio padalinio įkūrimo 95-ąsias metines.

02

 

 

Į kraujo donorystės akcijas Kauno kolegijos bendruomenė žvelgia itin atsakingai ir ši socialinė iniciatyva tapo gražia tradicija. 2015 metų vasarį mūsų Alma Mater studentai vėl suskubo dovanoti kraują ir dalyvavo Kauno klinikų kraujo centro organizuotoje akcijoje „Donorystės diena“.

Vasario 25 dieną studentai nealygintinai dovanojo kraują Medicinos fakultete, vasario 26 dieną – Vadybos ir ekonomikos bei technologijų ir kraštotvarkos fakultetuose.

„Donorystės diena“ Kauno kolegijoje„Džiugina studentų begalinis noras tapti donorais, padėti kitiems, dovanoti lašelį kraujo ir išgelbėti gyvybę. Dovanodami kraują būsimieji medikai jaučiasi reikalingi: juk donorų kraujo kasdien laukia šimtai ligonių“, – apie Medicinos fakulteto studentus, kasmet suskubstančius dovanoti kraują, kalba Studijų skyriaus vedėja Albina Vaičiulevičienė.

You may also like...