„Dizaino antenos“: priimti ir išleisti signalą

„Dizaino antenos“: priimti ir išleisti signaląSpalio 12–16 dienomis vyko jau antrus metus skaičiuojantis dizaino festivalis „Dizaino antenos“. Šiemet susibūrusi iš Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto, Vilniaus technologijų ir dizaino bei Vilniaus dizaino kolegijų „Dizaino antenų“ komanda keliauvo skleisti savo kūrybiškumą į Stakliškes, Marcinkonis ir Vievį.

O spalio 29 dieną, šiandien, vis didesnį studentų, dizaino profesionalų bei bendruomenių skaičių įtraukiantis projektas susiburs ne tik darbinei sesijai bet ir pristatys savo rezultatus vienoje iš kūrybiškiausių Kauno centre.

„Dizaino antenos“: priimti ir išleisti signalą„Dizaino antenos“ šiuos metus pasitiko prisijungdamos ne tik naujas dizaino mokyklas, bet ir įtraukdamos naujus regionus į savo kūrybinių idėjų sąrašą. Akys krypo į Stakliškes, Marcinkonis ir Vievį.

„Pirmuosius metus miesteliai buvo pasirenkami dizaino „ambasadoriaus“ principu, tačiau antrus metus, kuomet susijungė trys mokyklos, pasirinkome kitą kelią. Koncentravomės daugiau į regionus, tad visos dizaino festivalio vietovės stebina savo unikalumu. Marcinkonys yra nacionalinio pako teritorijoje, tai etnografinis kaimas, tuo tarpu, Stakliškės turi vieną fabriką, tad buvo įdomu patyrinėti, kaip tai veikia miestelio gyvenimą esant vienam garsiam verslo subjektui. Vievis buvo pasirinktas kaip tarpinė stotelė tarp Vilniaus ir Kauno, kurią pravažiuoji, bet nė nepajauti, kad ten buvai.“ – dalinosi įspūdžiais projekto koordinatorė Dovilė Gaižauskienė.

„Dizaino antenos“: priimti ir išleisti signaląMobilios dizaino laboratorijos. Studentų dizaino festivalis „Dizaino antenos“ vyksta mobilių dizaino laboratorijų forma. Studentų, būsimų dizainerių ir dėstytojų grupės keliauja į paskirtas vietoves rinkti „mėginių“, juos vertina, kūrybiškai interpretuoja ir realizuoja siūlydami dizaino sprendimus. Negana to, dizaino laboratorijoje veikia ir mini dizaino biblioteka bei mobili dizaino studija, kurios yra atviros neribotam besidominčiųjų kiekiui, tad tai puiki proga prašalaičiui susipažinti su dizaino ypatybėmis.

„Dizaino antenos“: priimti ir išleisti signaląDizainas plečiasi kaip disciplina. Kaip ir kiekvienais metais, dizaino veiklos yra nukreiptos į socialinius, kultūrinius, ekonominius dizaino ir rinkos santykių aspektus, tad miesteliuose studentų ir dėstytojų grupės rinko informaciją susitikdamos su vietos administracijos, bendruomenės atstovais, gyventojais. Tokiu būdu ieškomos dizaino problemos, kurios sprendžiamos naudojant įvairias priemones, kūrybinį potencialą ir asmenines įžvalgas. Tad, galima drąsiai teigti, jog „Dizaino antenų“ nauda ne tik skatina regionų, dizaino rinkos plėtrą, užmezga dialogą tarp įvairių dizaino programų, regionų bendruomenių, verslo atstovų, pabrėžia socialinio faktoriaus reikšmę bet ir ugdo jaunų specialistų kūrybiškumą realiose situacijose. Šiandieninėje visuomenėje ir vis labiau augant inovacijoms dizainas yra traktuojamas kaip viena iš priemonių keisti mus supančius aplinkos bei jos elementų – bendruomenės veiklos, įmonės, paslaugos, produkto – kokybę ne tik estetiniu, bet ir socialiniu aspektu, tad akivaizdu tai, jog dizainas vis labiau plečiasi kaip disciplina.

„Dizaino antenos“: priimti ir išleisti signaląIššūkių projekcijos. „Didžiausias iššūkis kiekvienai kūrybinei grupei yra nueiti nuo standartinių, pirminių dalykų, kurie iš karto pasimato. Dėl to tyrimas dažniausiai būna negilus ir visiškai pažintinis. Kitas iššūkis apima lokacinę projekciją. Būtinybė būti toje vietoje, kurioje visiškai nebūdinga būti. Atsidurti situacijoje, kurioje nebūni tradiciškai ir kalbėti apie tai, kas yra didžiausias gyvenimo variklis, su žmonėmis, kurie nėra net girdėję ne tik apie patį dizainą, bet ir turi labai tipišką nuomonę, kurios pirmasis požymis yra ginčytis. Tačiau projekto esmė – skleisti dizaino idėjas Lietuvos regionuose bei padėti studentams savo įgytas žinias taikyti praktiškai, nekinta.“ – informuoja šiame projekte besidarbuojančius studentus koordinuojanti dėstytoja D. Gaižauskienė.

„Dizaino antenos“: priimti ir išleisti signaląIštransliuojamas antenų signalas. Dizaino festivalio „Dizaino antenos“ organizatoriai ir dalyviai siekia formuoti visuomenę, kuri geba kritiškai ir kūrybiškai mąstyti. Tad, paskutinį spalio ketvirtadienį, spalio 29 dieną, 11–16 val. „Pelėdų kalno galerijoje“ (II aukštas, A. Mackevičiaus g. 27, Kaunas) vyks „Dizaino antenų“ darbinė sesija, o 17 val. kūrybinių industrijų erdvėje TAG Kaunas (Laisvės al. 59, kaunas) projektą vainikuos festivalio rezultatų pristatymas. Priimkime išleidžiamą antenų signalą kartu!

You may also like...