Dėstytojų rūpestis – mažųjų ligoniukų burnos sveikata

Dėstytojų rūpestis – mažųjų ligoniukų burnos sveikataSausio 20 d. kartu su Rimanto Kaukėno labdaros fondu Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Burnos sveikatos katedros dėstytojos Kristina Paužienė ir Rita Juchnevičienė, nešinos aukščiausios kokybės burnos ir dantų priežiūros priemonėmis, aplankė Vilniaus Santariškių ligoninės Vaikų chemoterapijos skyriuje gulinčius ligoniukus.

Dėstytojų rūpestis – mažųjų ligoniukų burnos sveikata„Burnos sveikata yra ir neatsiejama mažųjų onkologinių ligoniukų – vaikų – slaugos dalis. Šiems vaikams ypatingai svarbu nuolat, o svarbiausia, teisingai valyti dantukus bei prižiūrėti burnos gleivinę.“ – teigia K. Paužienė.

Dėstytojos, burnos higienistės dirbo individualiai su 20 mažųjų ligoniukų ir jų tėvelių grupe rekomenduodamos konkrečias burnos priežiūros priemones pagal esamą sveikatos būklę. Burnos higienistės rekomendavo priešuždegiminius preparatus su chlorheksidinu ar Dėstytojų rūpestis – mažųjų ligoniukų burnos sveikatahialurono rūgštimi tiems, kuriems burnos gleivinėje buvo atsiradę pažeidimai. Tiek artimuosius, tiek pačius vaikus mokė, kokiomis priemonėmis ir kaip reikėtų valyti dantukus.

Dėstytojų K. Paužienės ir R. Juchnevičienės parodytu dėmesiu džiaugėsi ir mažieji ligoniukai, ir jų tėveliai.

You may also like...