Dantų technikų studijoms siūlomos pažangios technologijos

Dantų technikų studijoms siūlomos pažangios technologijosKauno kolegijos Medicinos fakultetas 2017 m. vasario 20 d. sulaukė garbingų svečių –  patirtimi dalintis ir dalyvauti susitikime atvyko Vokietijos firmos „Bredent“ marketingo skyriaus vadovas Eduard Brelenko.

Svečias kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Odontologijos fakulteto Dantų ir žandikaulių ortopedijos klinikos profesoriumi Alvydu Gleizniu bei Medicinos fakulteto dekanu Juliumi Dovydaičiu, dantų technikos specialybės dėstytojais aptarė bendradarbiavimo galimybes, panaudojant naujausias firmos „Bredent“ medžiagas ir technologijas dantų technikų rengimui.

Kaip informuoja fakulteto atstovai, Vokietijos firma „Bredent“ gamina pažangias medžiagas dantų protezų gamyboai.  Išimamų protezų gamyboje (presavimo metodu) naudojamos: Breflex thermoplasmasė plokštelių gamybai ir Dentaplast biugelių gamybai. Šios medžiagos dėl savo elastingumo ir estetinių savybių yra žymiai patogesnės pacientams nei tradicinis akrilas ar metalas. Darbui su šiomis medžiagomis reikalingas specialus presavimo aparatas. Kita medžiagų grupė yra BioHPP. Tai yra medicininė Poly-Ether-Ether-Ketone (PEEK) medžiaga. PEEK odontologijoje pradėtas naudoti dėl savo tvirtumo, elastingumo (elastingumas artimas naturaliam kaului) ir bio suderinamumo. Ši medžiaga skirta didelių protezų, pagrinde ant dantų implantų, karkasų gamybai. Šiuo metu protezai ant dantų implantų pagrinde gaminami iš cirkonio oksido. Cirkonio oksidas yra labai kieta, neturinti elastingumo medžiaga. Naujausi tyrimai rodo, kad kai kuriem pacientam, turintiems didelius cirkonio protezus, gali atsirasti žandikaulių sąnario problemų. LSMU Odontologijos fakultetas didelį dėmesį skiria žandikaulių sąnario problemoms spręsti.

Anot Medicinos fakulteto dantų technikos specialistų, galimai PEEK medžiagos ir technologijos įvedimas į dantų technologijos studijų programą ir glaudus bendradarbiavimas su LSMU padėtų spręsti žmonių, turinčių žandikaulių sąnario negalavimus, problemas.

You may also like...