Dantų technikų profesijos meistriškumo konkursas: laimėtojas žinias gilins Vokietijoje

Kauno kolegijos Medicinos fakultete studijuojantiems trečio kurso dantų technologijos studijų programos studentams Gabrielei Jurkutei, Laurai Matikonytei, Erikai Kastiešiūtei, Inetai Lelevičiūtei, Linui Pakarkliui ir Inetai Tamulevičiūtei 2020 metų sausio 29 diena – viena iš įsimintiniausių studijų laikotarpiu.  Šią dieną būsimieji dantų technikai  profesijos meistriškumo konkurse rungėsi dėl ypač vertingo prizo – kelionės ir praktinių kursų Vokietijos „Bredent“ mokymo centre.

 Pirmą vietą laimėjo Ineta Lelevičiūtė, jai skirta kelionė ir praktiniai kursai Vokietijos „Bredent“ mokymo centre. Antrą vietą užėmė Linas Pakarklis, o trečią vietą laimėjo Gabrielė Jurkutė. „Vilniaus medicinos servizo“ firmos direktorius Darius Valentukevičius įteikė pirmų trijų vietų nugalėtojams labai naudingus ir vertingus prizus. Dantų protezų gamybos laboratorijos „MasterLab“ vadovas, dantų technikas – Rolandas Andrijauskas pirmų vietų nugalėtojams skyrė praktiškas dovanas. Dalyviams ir nugalėtojams taip pat skirtos Medicinos fakulteto skatinamosios stipendijos.

Šeši konkurso dalyviai atliko „Visio.lign“ dantų individualizaciją „Crea.lign“ kompozitinėmis medžiagomis „Visio paint“ dažų pagalba. Studentus konkurse vertino kompetentinga komisija: UAB „Balticdentists“ vadovė dantų technikė Snaigė Valentukevičienė, UAB „Profidentas“ klinikos vadovas, gytojas odontologas Jaroslav Mackevič, ir UAB „Dens Novus“ laboratorijos direktorius, dantų technikas Egidijus Barsevičius. Komisija vertino pagaminto protezo anatominę formą, tikslumą, spalvos parinkimą, gleivinės imitacijos atkūrimo natūralumą. Siekiant užtikrinti studijų kokybę, buvo pasirinkta viena moderniausių  dantų protezavimo technologijų – „Bredent“ „Visio.Ling“ kompozitas.

Studentai labai atsakingai rengėsi konkursui, atlikdami sudėtingas dantų protezavimo užduotis. Konkurso metu atsispindėjo Kauno Kolegijos  ir pačių dėstytojų profesinės kompetencijos. Renginyje daug ir nuoširdžiai dirbo rengiant studentus konkursui dėstytojas Remigijus Raulinavičius.

Gydytojas odontologas Jaroslav Mackevič susirinkusiems visų kursų Dantų technologijų studijų programos studentams, dėstytojams, bei svečiams skaitė pranešimą tema „Trumpų implantų panaudojimas atliekant kompleksinę burnos ertmės reabilitaciją. Naujos galimybės ne tik chirurginiame, bet ir ortopediniame etape“.

Popietė neužsibaigė konkursu, po jo sekė puiki, nuotaikinga pirmo kurso studentų šventė, kurios atidarymo proga pasveikinimo žodžius tarė Medicinos fakulteto dekanas J. Dovydaitis. Pirmo kurso studentams jis palinkėjo veržlumo, išradingumo, atsakingumo, siekti būti pačiais geriausiais savo kolegų tarpe. Katedros vedėja Daiva Mačiulienė palinkėjo studentams rasti raktą į kūrybingumą – tai yra noras kažką bandyti, rizikuoti ir pažiūrėti, kas iš to bus. Linkėjo studentams mylėti ir gerbti savo profesiją, o ypatingą pagarbą atiduoti savo dėstytojams. Dekanas kartu su katedros vedėja prisiminė gražią Medicinos fakulteto istoriją, turinčią didžiulę galią esančiai ir ateinančiai kartai.

Į profesinės dienos šventę atvyko garbūs svečiai: dantų technikas Vytautas Čeplauskas – Dantų technikų sąjungos pirmininkas, Petras Ralys – UAB “Denta” direktorius, Lietuvos Respublikos Odontologų Rūmų Tarybos narys, ilgametė dantų technikė Joana Arbataitienė, absolventas Povilas Kušlys Kauno odontologinės klinikos „Denticija“ dantų technikų laboratorijos vedėjas, DPC odontologijos klinikos personalo vadovė Giedrė Rupšienė, buvęs dėstytojas, aliumnatas, dantų technikas Mindaugas Čestovas  ir kt. Svečiai pabrėžė, kad dantų techniko darbe svarbiausi – žmogiškieji ištekliai, sąžiningai ir kruopščiai atliktas darbas, paciento padėka dantų technikui, komandinis darbas su gydytoju odontologu bei visa odontologinės klinikos komanda. 

Katedros vedėja Daiva Mačiulienė džiaugėsi, kad dantų technologijos programos studentai į šventę atėjo ne tušti. Kūrybiškumas viršijo maksimumą. Skambėjo pirmakursių  kūriniai, nufilmuoti pašnekesiai su su buvusiais dėstytojais Kūrybiškumas, meniškumas liejosi visą popietę Medicinos fakultete.

Renginio vedantieji pirmo kurso studentai Domantas Vasiliauskas ir Iveta Vasiliauskaitė padėkojo už galimybę būti ten kur visada svajojo.

Burnos sveikatos katedros vedėja Daiva Mačiulienė susirinkusius pasveikino su jau tradicija tapusia dantų technikų profesijos meistriškumo švente, Medicinos fakulteto dekanui padėkojo už jo šiltą, ilgametį tradicijų puoselėjimą, džiaugėsi išskirtiniu būsimų dantų technikų meistriškumu ir aktyviu dėstytojų įsitraukimu ruošiantis konkursui.

You may also like...