Dalintis patirtimi su moksleiviais – tai augti drauge: diena dedikuota ekonomikai

Renginio akimirkaPaskutinįjį kovo trečiadienį Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto Apskaitos ir finansų katedros lektorė Irena Klimavičienė ir du jos studentai Giedrė Dubauskaitė (BA-5 gr.) bei Simas Ivaškevičius (FN-5 gr.) pasinėrė į „Ekonomikos galaktiką“ – renginį „Santaros“ gimnazijoje, kurio metu 9–12 klasių gimnazistai sutelkė dėmesį į diskusiją ekonomikos klausimais.

Svečiuodamiesi gimnazijoje lektorė ir studentai 9–10 klasių mokiniams atskleidė savo patirtis, pristatė Kauno kolegiją, Vadybos ir ekonomikos fakulteto studijų programas ir išsamiai supažindino su valstybės ekonomikos principais bei šešėlinės ekonomikos problemiškumu. „Ekonomika gyvena su mumis ir mes gyvename joje“, – pradėdama paskaitą ir supažindindama su ekonomikos vaidmeniu pasaulyje, mūsų valstybėje ir kiekvieno piliečio gyvenime teigė lektorė I. Klimavičienė.

IMG_2095Šios paskaitos metu moksleiviai ne tik aiškinosi, kaip skirstomas valstybės biudžetas, kokios yra mūsų valstybės funkcijos, kaip skirstomas darbo užmokestis, bet ir analizavo vieną opiausių problemų Lietuvoje – šešėlinę ekonomiką bei jos atsiradimo priežastis. Pristatydama šią opią temą studentė G. Dubauskaitė pabrėžė, jog ekonominiai procesai bei valstybėje sklandantis šešėlis yra svarbi tema kiekvienam auditorijoje sėdinčiam gimnazistui, konkrečiais pavyzdžiais pavaizduodama, jog valstybės gerovė ir ateitis priklauso nuo kiekvieno žmogaus pilietiškumo.

Po šios paskaitos moksleiviai teigė, jog lektorės ir studentų patirtis jiems leido labiau suprasti ekonomikos reikšmę, suvokti, kur ji sutinkama, kuo svarbi jaunam žmogui ir neabejojo, jog šios žinios padės, kuriant savo ateitį.

IMG_2066Renginį vainikavo diskusija, kurios metu Kauno kolegijos lektorė ir studentai, universitetų dėstytojai, tėvai, mokiniai bei ekonomistas Gitanas Nausėda pakviesti padiskutuoti, kaip kūrybiškas jaunimas gali išjudinti Lietuvos ekonomiką.

„Galimybė susitikti su moksleiviais leido ne tik pasidalinti savo patirtimi, bet ir pasisemti daugybę teigiamų emocijų, išsakyti savo nuomonę aktualiomis temomis bei, tiesiog, augti drauge“, – dalindamasi savo įspūdžiais po renginio teigė studentė G. Dubauskaitė.

You may also like...