Būsimieji turizmo specialistai studijas perkėlė į miesto erdves

Būsimieji turizmo specialistai šurmuliavo mieste surengdami ekskursijąKauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultetoTurizmo ir viešbučių vadybos III kurso studentus galėjome pamatyti Kauno miesto erdvėse – tradiciškai įgyvendinta „Ekskursijų vedimo metodikos“ dalyko užduotis surengti ekskursiją Kauno Senamiestyje.

Studentai ekskursiją organizavo pasiskirstę į grupes, o Senamiesčio lauko erdvėse prie jų galėjo ir prisijungti ir miestiečiai. Prie ekskursijų rengimo darbavosi 6 grupeles, iš kurių 5 parengė vaizdingus sukurtų ekskursijų pristatymus, o viena darbo grupė pasiūlė realiai ekskursiją pavadinimu „Kur Neris ir kur Nemunas“. Šią ekskursiją sudarė dvi dalys: pirmoji po Kauno Senamiestį, antroji – aplankant įmonės „Stumbras“ muziejų. Tad studentai organizuodami ekskursiją nepamiršo ir kolegijos socialinių partnerių.

Būsimieji turizmo specialistai šurmuliavo mieste surengdami ekskursijąPraeito ketvirtadienio popietę būsimi turizmo specialistai ir dėstytoja Violeta Urbaitė susitiko prie Kauno pilies, kur prasidėjo pirmoji ekskursijos dalis. Ekskursijos išskirtinumas – muzikiniai intarpai, paruošti specialiai taip, kad atitiktų apie lankomus objektus. O ir pats ekskursijos pavadinimas – „Kur Neris ir kur Nemunas“ – parinktas neatsitiktinai. 5 gidės – Evelina, Viktorija, Sandra, Justina ir Donata – pasiskirsčiusios pasakojo apie Kauno Senamiesčio žinomiausius objektus – Kauno pilį, Santakos parką, Senąjį uostą, Vytauto Didžiojo bažnyčią bei Kauno rotušę.

Būsimieji turizmo specialistai šurmuliavo mieste surengdami ekskursijąApie Kauno pilį pasakojo gidė Donata, paminėdama didingą pilies istoriją, sklandančias legendas, apie pilies rūsiuose vis dar snaudžiančius karius, kurie, jei tik Kauną ištiks nelaimė, bus pasiruošę ginti miestą. Taip pat apie dabar pilyje vykstančias parodas, pilies kieme organizuojamus renginius. Keliaujant link Santakos parko grupei buvo pasakyta įsijungti pirmąją dainą – „Pokštas“. Apie Santakos parką, ir šiek tiek apie Kauno įkūrimo istoriją papasakojo gidė Evelina: apie gražią Nemuno ir Neries susijungimo legendą, taip pat apie čia esančio aukuro atsiradimo istoriją. Tuomet kelionė tęsėsi prie senojo Kauno uosto. Keliaujant link jo, muzikinio intarpo nebuvo, tad grupė galėjo grožėtis atsiveriančiu vaizdu dešinėje į Nemuną ir už jo esančius Aleksoto bei Marvelės šlaitus. Priėjus senąjį uostą ekskursantam buvo papasakota apie uosto įsikūrimą, pirmąjį garlaivį, vykstančias šventes, amfiteatro atsiradimą. Taip pat buvo pasiūlyta aplankyti Aleksoto kalną, kuriame įrengta apžvalgos aikštelė. Tuomet įsijungus dainą „Šešupė“, grupė pajudėjo link netoliese esančios Vytauto Didžiojo bažnyčios, kur gidė Sandra papasakojo apie bažnyčios istoriją. Esą Vytautas Didysis bėgdamas nuo priešų, sėkmingai perplaukęs upę, todėl nusprendė atsidėkodamas dievams pastatyti bažnyčią šalia vandens, taip ir buvo pastatyta Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčia. Baigus pasakojimą buvo prašoma sekti paskui gidus prie paskutiniojo lankomo objekto – Kauno rotušės. Iki čia žygiuota klausant dainos „Žemyn upe“. Apie Kauno rotušę ekskursantams papasakojo gidė Viktorija: kada buvo pastatyta pirmoji rotušė, kaip karo metu čia buvo kalinami žmonės, vėliau veikė rusų teatras, buvo ugniagesių būstinė. Pasivedusi tolėliau, gidė papasakojo, kaip kadaise, kai dar nebuvo pastatyta rotušė, jos vietoje veikė vaško lydimo, tikrinimo ir ruošimo eksportui įmonė – vaškinė. O šalia dabartinės rotušės įėjimo galima pamatyti eksponuojamus išlikusios vaškinės krosnių fragmentus.

Būsimieji turizmo specialistai šurmuliavo mieste surengdami ekskursijąTaip baigėsi pirmoji ekskursijos dalis. Antroji dalis turėjo vykti įmonės „Stumbras“ muziejuje. Čia studentų laukė muziejaus direktorė Vidmantė Mickevičienė, kuri papasakojo apie įmonės veiklą. Buvo susipažinta su seniausiais stipriųjų gėrimų gamybos būdais, pačios gamyklos istorija bei ekonomine reikšme Lietuvai. Vėliau ekskursija persikėlė į gamybines patalpas, kur buvo supažindinama su naujausiomis gamybos technologijomis.

Studentai po ekskursijos surengė aptarimą, pasidžiaugė įgyta patirtimi bendradarbiaujant ir kuriant bendrus projektus.

You may also like...