Būsimieji Turizmo ir viešbučių vadybos studentai šventė „Pasaulinę turizmo dieną 2016“

„Pasaulinė turizmo diena 2016“Kaip ir kasmet, rugsėjo 27 dieną, Kauno kolegijoje buvo paminėta Pasaulinė turizmo diena, kurios pagrindinė idėja – „Turizmas visiems“.

Šiemet šios dienos minėjimas prasidėjo nuo Turizmo ir viešbučių vadybos pirmo kurso studentų orientacinių varžybų Kauno Senamiestyje. Šią linksmąją orientacinę kelionę su savo komanda organizavo Gytis Mikšta, AD5 gr. studentas. Pirmakursių tikslas buvo kuo greičiau surasti punktus pagal jiems pateiktus aprašymus. Dažniausiai tai buvo turistų lankytinos vietos. Dalyviai startavo Kauno kolegijoje, o finišavo Kauno pilyje, pakeliui prie kiekvieno jiems tekusio maršruto objekto pasidarydami po „asmenukę“ ir taip įamžindami atrastą bei naujai pažintą lankytiną Kauno vietą.

„Pasaulinė turizmo diena 2016“Kitą dieną šventės minėjimas persikėlė į Kauno kolegijos aktų salę. Renginį pradėjo ir visus atėjusius studentus bei dėstytojus pasveikino su Pasauline turizmo diena TV5/1 gr. seniūnė ir renginio koordinatorė Austė Venslovaitė. Netrukus prasidėjo TV II kurso studentų paruošti pristatymai apie įvairias pasaulio šalis.

Braziliją pristatinėjusios studentės pasakojo apie Pietų Amerikoje esančią šalį, jos kultūrą, vyraujančias tradicijas. Pristatymo pabaigoje apie šią šalį keletas klausimų buvo užduota taip pat ir šventės dalyviams.

„Pasaulinė turizmo diena 2016“Kita šalis, kuri buvo pristatoma šventės metu – tai Turkija. Apie šią šalį kalbėjusios studentės nustebino auditoriją faktais, kurių, tikriausiai, dar niekas nežinojo, pvz., jog Kalėdų senelio gimimo vieta buvo būtent Turkija ar kad žymusis Trojos karas vyko taip pat šioje Viduržemio jūros skalaujamoje šalyje. Be to, prezentacijoje buvo rodomas trumpametražis filmas apie Turkijos lankytinas vietas. Į šį pristatymą buvo įtraukta ir Erasmus mainų programos studentė iš Turkijos Bengi Can Ödemiş, kuri ne tik papasakojo apie savo gimtąją šalį, bet ir supažindino su turkiška virtuve, apie ją pateikdama trumpą filmuką. Pristatymo pabaigoje auditorija buvo pavaišinta šio krašto nacionaliniais saldainiais.

Toliau vyko pristatymas apie Portugaliją. Studentai pristatymo metu pasakojo apie šios, šalia Atlanto vandenyno esančios, šalies tradicijas, kultūrą, o studentas iš Portugalijos Fàbio Conçalves pavaišino visus tradiciniais pyragėliais, kuriais garsėja portugalų virtuvė.

Šventės metu labiausiai žiūrovus sudomino pristatymas apie Gruziją. Studentai iš Gruzijos Mariami Silagadze ir Davit Kldiashvili ne tik papasakojo apie savo gimtąją šalį, bet ir sudainavo gruzinišką dainą „Suliko“, o Davit sušoktas vyriškas gruziniškas nacionalinis šokis sukėlė daugiausiai šiltų emocijų visai auditorijai. Žiūrovai stebėjo kaip jis atlieka savo pasirodymą su nuostaba, susidomėjimu bei džiaugsmu ir tarsi patys norėjo prisijungti.

„Pasaulinė turizmo diena 2016“

Pasibaigus šalių pristatymams, vyko orientacinių varžybų aptarimas, kurio metu buvo žiūrimos šių varžybų nuotraukos, dalinamasi įspūdžiais bei apdovanotos trys sėkmingiausios dalyvių komandos. „Pasaulinės turizmo dienos 2016“ šventę vainikavo „flashmob“ – sinchronizuotas visų dalyvių šokis.

You may also like...