Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po Lietuvą

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po LietuvąBalandžio 15–16 Kauno kolegijos Turizmo ir viešbučių studijų programos dvi trečio kurso studentų grupės pažiro po Lietuvą ir keliavo mokomosios-pažintinės kelionės maršrutu: Zyplių dvaras – Plokščiai – Gelgaudiškio dvaras – Sudargas – Panemunės pilys.

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po LietuvąKasmetinis studentų projektas, vadovaujant dėstytojai Violetai Urbaitei, šįkart buvo organizuojamas į Šakių rajoną, siekiant susipažinti su Zanavykų krašto gamtiniais ir kultūriniais turizmo ištekliais bei kulinariniu paveldu. Studentai turėjo puikią galimybę save išbandyti skirtingose darbo grupėse – vadybininkų, gidų ir animatorių. Kelionės organizatorių veikla džiaugėsi kartu su studentais keliavę Turizmo ir viešbučių vadybos katedros dėstytojai ir keletas pirmojo kurso studentų, norinčių pasisemti patirties iš vyresniųjų kolegų.

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po LietuvąKelionės pradžioje savo komandas pristatė gidų, animatorių bei vadybininkų grupių vadovai. Vėliau iniciatyvos ėmėsi animatoriai – stebino originaliais žaidimais, skatino visus šypsotis ir pamiršti dar visai nepavasarišką orą.

Iki pirmojo objekto – Zyplių dvaro, esančio Šakių rajone, buvo keliaujama valandą. Per šį laiką gidų grupės atstovai pasakojo apie šalia kelio matomus objektus: Nemuno žiedą, Kamšos botaninį-zoologinį draustinį, Zapyškio bažnyčią, o animatoriai Atvykus į Zyplių dvarą, įtraukė visą grupę į komandinį žaidimą. Vėliau studentė – gidė Raminta, – atstovaujanti gidų komandą, supažindino su vienu iš Lietuvos jauniausių dvarų istorija. Ekskursiją tęsė vietinė gidė, kuri kvietė grupę susipažinti su Zyplių dvaro rūmais bei arklidėmis. Dvare visi ekskursijos dalyviai galėjo apžiūrėti įvairių menininkų darbų ekspozicijas ir dalį rekordinės varlių kolekcijos. Po ekskursijos visi turėjo progą pasivaikščioti iki šalia Zyplių dvaro esančio parko ir apžiūrėti nuvirtusį ąžuolą.

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po LietuvąAplankę pagrindinius objektus Lukšiuose, nieko nelaukdami, turistai išsiruošė į Plokščius aplankyti unikalųjį Vaiguvos upelį-gatvę, kuris garsus tuo, kad vietos gyventojai savo namus gali pasiekti tik eidami arba važiuodami upelio vaga. Upelis taip pat buvusi mėgstama Vinco Kudirkos pasivaikščiojimų vieta. Antrasis aplankytas objektas Plokščiuose – legendomis apipinta Šventaduobė.

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po LietuvąDienai dar nespėjus įpusėti, turistai pasiekė pagrindinį savo kelionės tikslą – Gelgaudiškį. Šioje užburiančioje vietoje keliautojų laukė teatralizuota ekskursija po Gelgaudiškio dvaro rūmus, jo parką ir senųjų amatų centrą. Tai stambus ir vienas originaliausių Lietuvos dvarų ansamblių, įaugęs į apylinkės gamtą. Dvaras suskirstytas į moteriškąją bei vyriškąją dalis, kurias nesunku buvo atskirti dėl raštų ir spalvų kontrasto. Taip pat stebino tai, kad Gelgaudiškio dvare yra gausu išlikusių autentiškų interjero detalių, o lyginant su kitais panašaus laikmačio dvarais, Gelgaudiškio dvaras yra ypač modernus. Teatralizuoto pasirodymo metu keliautojai turėjo galimybę ne tik išgirsti istorijas apie vietovės praeities gyvenimą, bet ir pamatyti bei pajusti vietinę praeities dvasią, paragauti tradicinių Lietuviškų gėrimų ir užkandžių.

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po LietuvąDebesims išsisklaidžius turistai galėjo pasidžiaugti gražesniu oru ir pasivaikščioti po 5 Sudargo piliakalnių kompleksą. Prieš prasidedant piliakalnių apžvalgai animatoriai pakėlė nuotaiką, ji buvo paruošę keliautojams nuotaikingų žaidimų.

TV3/1grupė kelionę baigė kavinėje-picerijoje ,,Kiba“. Čia ne tik vaišino zanavykiškais patiekalais, bet ir vaizdžiai pasakojo tradicinių patiekalų atsiradimo ir gaminimo senovėje būdus bei kitas įvairias istorijas apie zanavykų krašto kultūrą ir papročius. TV3/2 grupė keliavo į Vytėnų pilį, kur susitiko su vietiniu gidu, kuris papasakojo, jog ši pilis Lietuvoje yra išsaugojusi daugiausiai autentiškų sienų tapybos fragmentų bei supažindino su pilies patalpomis ir istorija. Grupės dalyviai turėjo galimybę užkilti į pilies bokštą bei pamatyti urvą, kuriame kadaise buvo kalinami žmonės, nusikaltę pilies savininkui. Po pažinties su Vytėnų pilimi grupė keliavo iki paskutinio kelionės architektūrinio objekto – Raudonės pilies. Užkilę į pilies bokštą ir pasigrožėję nuostabia panorama studentai ir dėstytojai išvyko į Seredžių.

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po LietuvąKelyje link Kauno kolegijos autobuse animatoriai nenustojo stebinti savo išradingumu. Visi kelionės dalyviai varžėsi dėl prizų mėgindami pagal melodiją atpažinti dainą. Nuotaika buvo pakili, o autobusas skambėjo nuo dainų. Grįštant kiekvienas kelionės dalyvis užpildė anketą, kur išreiškė nuomonę apie kelionės kokybę bei visų komandų darbą. Atvažiavus į Kauno kolegiją visi kelionės dalyviai buvo gerai nusiteikę, pilni įspūdžių ir džiaugėsi keliavę.

Būsimieji turizmo ir viešbučių vadybos specialistai praktikos sėmėsi organizuodami kelionę po LietuvąKelionė stebino geros nuotaikos ir informatyvumo kontrastu. Visi ekskursijos dalyviai susipažino su kultūros ir gamtos objektais, viktorinos metu sužinojo daug naudingų faktų, susijusių su Lietuvos turizmo ištekliais, stiprino savo komandinį darbą ir visą laiką buvo puikios nuotaikos bei pasiruošę kuo daugiau pamatyti. Studentai džiaugėsi, jog pavyko išvengti didesnių nesklandumų ir įgauti daug naudingos patirties.

You may also like...