Būsimieji logistikos vadybininkai džiaugiasi praktiškomis studijomis

Būsimieji logistikos vadybininkai džiaugiasi praktiškomis studijomisKauno kolegijoje prieš metus pradėta vykdyti studijų programa – logistika, sulaukė didelio susidomėjimo. Į šią specialybę praėjusiais metais įstojo104 studentai. Vadybos ir ekonomikos fakultete realizuojama studijų programa ruošia logistikos vadybininkus, gebančius planuoti, kontroliuoti veiklą, valdyti procesus, vykdyti sklandų bendradarbiavimą, priimti tinkamus sprendimus, užtikrinti logistikos grandinės efektyvią veiklą. Didėjantį šios profesijos paklausumą diktuoja ir darbo rinkos situacija Lietuvoje. Gerai savo darbą išmanantys logistai šiandien, kaip niekada, reikalingi.

Pats logistikos apibrėžimas galbūt daug kam įsivaizduojamas ir siejamas tik su transporto vadybininko darbu. Taip manė ir pirmąjį Logistikos programos kursą baigęs studentas Tomas Mineikis. Pasak studento, pradėjus studijuoti žodžio „logistika“ reikšmės suvokimas stipriai prasiplėtė. „Manau, kad pasirinkimą lėmė tai, kad šioje srityje dirbama su visu pasauliu ir didelė dalis veiklos susijusi su transportu. Automobiliai ir kita technika – nuo pat vaikystės mane supanti aplinka, turbūt dėl to tai ir yra mano hobis. Pradėjus atlikti savanorišką praktiką logistikos įmonėje supratau, kad technika ir vadybinis darbas skirtingi dalykai. Nepaisant to, dėl savo sprendimo studijuoti būtent šią studijų programą nesigailiu. Taip pat didelę įtaką pasirinkimui turėjo ir atlyginimas, kuris yra gana nemažas ir neturi lubų“, – teigė T. Mineikis.

Būsimieji logistikos vadybininkai džiaugiasi praktiškomis studijomisLogistiką Kauno kolegijoje studijuojanti Justė Treinytė atskleidė, kad apie šią studijų programą galvojo jau mokyklos suole: „Pati sąvoka „logistika“ man jau vienuoliktoje klasėje skambėjo gana patraukliai. Tuomet šiek tiek pasidomėjau apie patį logistų darbą, sužinojau, jog yra labai reikalingos kalbos, kas man mokykloje labiausiai patiko ir turbūt geriausiai sekėsi, todėl ir sugalvojau stoti į šia programą“, – pasakojo studentė.

Pasak logistikos pagrindus Kauno kolegijoje dėstančio Mindaugo Samuolaičio, logistika – viena perspektyviausių vadybos krypties specialybių. M. Samuolaitis džiaugiasi, kad jau nuo pirmo kurso Logistikos studijų programos studentai susipažįsta su visos logistikos grandinės valdymo pagrindais bei darbo specifika, skirtingose logistikos darbo pozicijose.

Būsimieji logistikos vadybininkai džiaugiasi praktiškomis studijomisStudentas Petras Grygutis, atvykęs studijuoti iš Lenkijos miesto Punsko teigia, kad grįžti į šalį, kurioje yra jo šaknys, visada norėjo, o renkantis studijas, tokia galimybė pasitaikė. P. Grygutis pasakoja, jog iš karto žinojo, jog nori studijuoti logistiką, buvo girdėjęs gerų atsiliepimų apie studijas Kauno kolegijoje, todėl ilgai nesvarstęs ir pasirinko studijuoti būtent čia. Kauno kolegijoje studijos orientuotos į praktiką, todėl studijuodami pirmame kurse studentai supažindinami su realia logistikos įmonių veikla: vizitai į įmones, bendravimas su logistikos profesionalais. Studentas P. Grygutis pabrėžia, kad toks praktiškas požiūris į studijas, dar labiau sužadina norą tapti tikru logistikos specialistu, kai nuolat esi supažindinamas su šiuo metu vykstančiais logistikos procesais, realiai matai jų veiklą ir darbo principus.

Studijų procesu, praėjus pirmiesiems studijų metams, liko patenkinta ir studentė J. Treinytė, kuri atskleidė, jog logistikos studijose patiko modulinė programa. „Kiekvieno modulio pabaigoje mes viešai pristatome modulio baigiamuosius integruotus projektinius darbus. Tai labai padeda atsikratyti viešojo kalbėjimo baimės“, – pasakojo studentė.

Kadangi logistams darbo vietų netrūksta, dalis Kauno kolegijos pirmakursių jau surado darbo vietas įmonėse ir sėkmingai jose darbuojasi. Logistikos studijų prgrama ir šiemet laukia būsimųjų studentų, norinčių savo ateitį sieti su šia perspektyvia veikla.

You may also like...