Būsimi kineziterapeutai vedė pamoką „Drąsūs, sveiki ir gudrūs: apie sveikatą teoriškai ir praktiškai“

Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Reabilitacijos katedros kineziterapijos studijų programos antro kurso studentai kartu su dėstytoja Laura Žlibinaite dalyvavo Kauno „Varpo“ gimnazijos organizuotoje sveikos gyvensenos savaitėje ir pravedė teorinę – praktinę pamoką apie širdies ir kvėpavimo sistemų organų sveikatą.

Pamokos metu studentai moksleiviams sugalvojo įvairių užduočių. Mokiniai, susiskirstę į nedideles grupeles, turėjo išspręsti kryžiažodį, atsakydami į klausimus apie sveiką gyvenseną ir mitybą, bei testą apie kvėpavimo funkciją. Taip pat galėjo praktiškai išbandyti, kokį poveikį arteriniam kraujo spaudimui bei širdies susitraukimų dažniui turi fiziniai pratimai. Dar viena didelio susidomėjimo sulaukusi veikla buvo praktiškai išbandyti, kaip jaučiasi asmuo, sergantis kvėpavimo sistemos ligomis. Buvo įvertinta ir mokinių pusiausvyra.

Be to, moksleiviams buvo pristatyta ir neseniai Reabilitacijos katedros įsigyta kvėpavimo funkcijos tyrimo įranga: aparatas, nustatantis plaučių amžių, iškvėpimo greičio matuoklis, kvėpavimo treniruoklis – žaidimas.

Po pamokos moksleiviai dalinosi įspūdžiais sužinoję, kad kineziterapeutas dirba ne tik su ortopedines traumas patyrusiais pacientais, bet išmano ir apie plaučių bei širdies ir kraujagyslių sistemos sveikatą bei kaip ją stiprinti. Studentai džiaugėsi, jog jau devintoje klasėje moksleiviai turi tiek daug žinių apie sveikatą, aktyviai dalyvavo užduotyse ir klausėsi instrukcijų.

Studentai, dalyvaudami tokiose inciatyvose, ne tik turi galimybę dalintis paskaitų metu įgytomis žiniomis, bet ir lavinti bendravimo įgūdžius, mokytis dirbti komandoje, planuoti savo laiką, spręsti aktualiu laiku iškilusias problemas, įgyti pasitikėjimo savimi.

Lauros Žlibinaitės informacija

You may also like...