Automatinio valdymo studentai susitiko su įmonės „TGW Logistics Group“ atstovais

Spalio 15 dieną Kauno kolegijoje lankėsi įmonės „TGW Logistics Group“ atstovai ir su Automatinio valdymo studentais dalijosi mintimis apie praktikos galimybes įmonėje. Įmonės atstovai pasakojo, kad „TGW Logistics Group“ yra išsiplėtusi per 14 šalių, bazė yra Austrijoje, o šiuo metu visos šakos apima apie 3000 kompetentingų darbuotojų. Įmonė „TGW Logistics Group“, dirbanti su tokiomis pasaulinio garso įmonėmis, kaip „Amazon“, „Adidas“, „Bentley Motors“ „Coca-Cola“, „Marks & Spencer“ ir kt., kuria ir diegia efektyvius ir individualiai sukurtus automatizuotus logistikos sprendimus. Filialas Lietuvoje atsidarė 2017 metų pradžioje ir daugiausia dirba su Skandinavijos ir Vakarų Europos šalimis.

Projektų vadovas Vytautas Janilionis ir inžinieriai Darius Daujotas ir Giedrius Kairiūkštis susidomėjusiems studentams pasakojo apie visą sistemos kūrimo procesą – nuo programavimo iki sukurtos sistemos bandymo, paleidimo ir priežiūros. Pasakojimai buvo papildyti ir vaizdo medžiaga: rodyti sistemų pavyzdžiai, jų veikimo principai, testavimo atvejai. Daugiausia dėmesio skirta jaunesniojo sistemos paleidimo inžinieriaus pozicijai (angl. Junior Commissioning Engineer), aktualiai automatinio valdymo studentams: pasakota apie darbo specifiką, reikalingus įgūdžius ir gebėjimus.

Nors Lietuvoje automatizacija e. prekybos įmonėse tik įsibėgėja, užsienyje ji yra pažengusi. Svečiai iš įmonės vieningai tvirtino, kad brangsta žmogaus darbas, plečiasi elektroninės parduotuvės, o dideli prekių srautai reikalauja automatizuoto proceso, nes kartais fiziškai nebepakanka žmogiškųjų išteklių. Tai, kad sistemos leidžia aptarnauti didžiulius prekių srautus, kelia darbo našumą ir efektyvumą.

Kaip tvirtino įmonės „TGW Logistics Group“ atstovai, įmonėje suinteresuota apmokyti žmogų ir į jį investuoti, kad jis galėtų pasilikti dirbti. Svečiai teigė, kad iš studento pusės svarbus noras tobulėti, pastangos mokytis ir bazinės bei kartu įvairiapusės žinios. Įmonėje sukurtos galimybės kilti karjeros laiptais, kai daug mokomasi ir susipažįstama su įvairiais procesais.

Laikinai Išmaniųjų sistemų ir robotikos katedros vedėjos pareigas einanti Dalė Lukšaitė priduria, kad automatinio valdymo studentams praktika šioje įmonėje – puiki galimybė: „Įmonė suteikia Automatinio valdymo studijų programos tikslus atitinkančią praktikos vietą ir galimybę dirbti su naujausia įranga. Įmonėje sudarytos sąlygos praktiškai montuoti ir testuoti automatikos ir elektronikos komponentus bei išbandyti logistikos sistemos programinę įrangą. Diegiamos naujausios technologijos padeda spręsti transportavimo ir saugos problemas.“

You may also like...