Autolenktynes dievinanti studentė: „Visiems žmonėms yra naudinga turėti savo hobių“

Palangoje vasaros metu vyksiančiose 1000 km lenktynėse į trasą išvažiuoja ir jauniausia varžybų dalyvė Aistė Antanaitytė, studijuojanti Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakultete.

Autolenktynes dievinanti studentė: „Visiems žmonėms yra naudinga turėti savo hobių“

A. Antanaitytė lenktyniaus kartu su komanda „Kas tas Blue Sheep?“. Tarp komandos narių – puikiai Lietuvoje žinoma atlikėja Natalija Bunkė. Moterų prie vairo garbę gins ir patyrusios autosporto mėgėjos – Iveta Slabosevičiūtė, Laura Matulevičiūtė, komandai vadovaus Rasa Burneikaitė.

Autolenktynes dievinanti studentė: „Visiems žmonėms yra naudinga turėti savo hobių“Dailiosios lyties atstovių komandą „Kas tas Blue Sheep?“ subūrė Kauno automobilininkų sporto klubas, kuriame studentė A. Antanaitytė atlieka projektų vadovės pareigas.

Pasak A. Antanaitytės, merginos intensyviai treniruojasi du mėnesius. Jas noriai konsultuoja patyrę profesionalai Dovilas Čiutelė ir Giedrius Firantas. Treniruotėms naudoti du pakaitiniai BMW markės automobiliai. „Galingas aparatas!“ – susižavėjimo ir šypsenos neslepia A. Antanaitytė, kalbėdama apie lenktyninį varžybų bolidą BMW M3. Komanda visai neseniai automobilį sėkmingai išbandė simuliacinėse lenktynėse Kazlų Rūdos poligone.

Anot studentės, dalyvavimas tokio lygio varžybose – sena jos svajonė. „Visos tos emocijos, adrenalinas, garsai tarsi užhipnotizuodavo ir net kraujas venose stipriau pulsuoti pradėdavo. Autosporto renginius esu praleidusi tik kraštutiniais atvejais. Draugai net juokdavosi iš mano reakcijos į sportinius bolidus, dažnai patraukdavo per dantį,“ – pasakoja mergina, kurią bičiuliai juokaudami pravardžiuodavo „benzingalve“. A. Antanaitytė, lygindama savo patirtį su kitais profesionalais, kol kas pasiekimus vertina kukliai, tačiau prisimena, kad nuo vaikystės prašydavo tėčio duoti bent pasukioti automobilio vairą. Ji rimčiau pradėjo mokytis vairuoti būdama 12 metų, o po dviejų metų pateko į Honda CRX klubą.

Autolenktynes dievinanti studentė: „Visiems žmonėms yra naudinga turėti savo hobių“A. Antanaitytė įsitikinusi, kad studentams, būsimiems specialistams, moksleiviams, jau baigusiems studijas absolventams ir apskritai visiems žmonėms yra būtina ir naudinga turėti hobių, laisvalaikio užsiėmimų, mergina siūlo aktyviai įsitraukti į visuomenės veiklas. „Tai pirmiausiai padeda pažinti ir atrasti patį save. Juk nepabandęs – niekada nesužinosi. O gal atrasi pašaukimą tokioje srityje, kurią anksčiau būtum įvertinęs kaip nesąmonę? Antra, dalyvaujant lavinami jau turimi įgūdžiai, pradedant elementariu bendravimu ir baigiant specifinėmis sritimis. Dalyvaudami įvairiose veiklose mes taip pat plečiame pažinčių ratą – atrandame bendraminčių, galime vieni kitiems pagelbėti ar sukurti kažką įspūdingo, gražaus, naujo. Taip atsiranda ir komfortabilumo visuomenėje jausmas, pasitikėjimas savimi. Dar vienas ne mažiau svarbus dalykas yra tai, jog mūsų gyvenime išnyksta monotonija, rutina. Kiekvieną dieną mes išgyvename kažką naujo, pasisemiame patirties, įspūdžių, gerų emocijų. Visa tai, mano nuomone, susideda į „laimingas žmogus“ sąvoką.“

Studentė užsiėmimų ir veiklų įvairovę sieja ir su tolesnėmis gyvenimo perspektyvomis. „Mes beveik pusę savo gyvenimo praleidžiame darbe. Jei pasirinksime iš pažiūros perspektyvią sritį, nors ji mūsų realiai „neveža“, daugiau negu pusę gyvenimo ir būsime nepatenkinti niurgzliai. Tad labai svarbu atrasti tą sritį, kuri tave džiugina, domina, skatina nenutrūkstamai tobulėti ir nuo kurios atsiranda malonus nuovargis, o ne kančia. Tai padaryti galima tik tuomet kai patys žengsime į pasaulio ir savęs pažinimą. Tad pirmyn!“

You may also like...