Atskleisti įdomūs faktai apie vandenį

KonferencijaŠių metų kovo 22 d. Kauno kolegijoje vyko Pasaulinei Vandens dienai paminėti, skirta respublikinė konferencija „Vandens išteklių išsaugojimas – darnaus vystymosi kontekste“. Konferencijos tikslas – sutelkti mokslininkus-tyrėjus, gamybininkus-praktikus, Kauno kolegijos studentus ir svečius diskusijai apie vandens kokybę ir technologijų taikymą vandens išteklių išsaugojimui.

Pranešimus skaitė atstovai iš UAB „Kauno vandenys“, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto, Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros tarnybos, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro, Aleksandro Stulginskio universiteto, Vilniaus bei Kauno kolegijų. Daugiau nei 80 konferencijos dalyvių išklausė trylika pranešimų. Konferencijos akimirka

Pranešimų, kurių metu buvo analizuojama geriamojo ir paviršinio vandens kokybė, autoriai akcentavo, kad šachtinių šulinių kokybė yra žymiai suprastėjusi ir kelia grėsmę žmogaus sveikatai. Vandentiekio vanduo, pasiekęs vartotoją, dėl prastos namo, individualaus vamzdyno priežiūros ar tiesiog neprižiūrimų filtrų taip pat gali kelti grėsmę sveikatai. Tiriant paplūdimių vandenį, pasitaiko atvejų, kai randami patologiniai mikroorganizmai.

Konferencijos akimirkaIšskirtinio dėmesio sulaukė Pauliaus Petrošiaus iš Aplinkos apsaugos agentūros, Jūrinių tyrimų departamento pranešimas „Baltijos jūros aplinkosauga ir monitoringas“. Autorius konferencijos dalyvius supažindino su įgyvendinto aplinkosauginio projekto rezultatais, kurio metu buvo identifikuotos ir specialia įranga nuskenuotos cheminio ginklo kapavietės, esančios Baltijos jūros dugne.

Konferencijos organizatoriai dėkoja visiems dalyvavusiems ir pasidalinusiems savo mintimis ir įžvalgomis, siekiant vandens išteklių išsaugojimo. Konferencijos akimirka

You may also like...