Artėjant šv. Velykoms – Medicinos fakultete kiaušinių marginimo vašku ypatumai

Artėjant šv. Velykoms – Medicinos fakultete kiaušinių marginimo vašku ypatumaiKauno kolegijos Medicinos fakultete jau vyrauja artėjančių šv. Velykų nuotaikos. Kovo 28 dieną Biomedicinos diagnostikos katedros lektorės Albina Vaičiulevičienė ir Rasa Volskienė su buvusiais ir esamais studentais bei kitais aukštosios mokyklos lektoriais dalijosi kiaušinių marginimo vašku subtilybėmis.

Pramogos iniciatorės aiškina, kad margutis – tai svarbiausias šv. Velykų simbolis ir pagrindinis šventinio stalo atributas. Daugelis nežino, kad jis simbolizuoja viso, kas gyva, atsiradimą ir nesibaigiantį gyvybės ratą. Kiekviena margučių spalva taip pat turi simbolinę reikšmę: raudonos spalvos margučiai reiškia meilę ir vaisingumą, geltonos spalvos kiaušiniai simbolizuoja derlingumą, juodi – sveikatą, mėlyni – keliones, o štai žali – didžiausiųjų troškimų išsipildymą.

Artėjant šv. Velykoms – Medicinos fakultete kiaušinių marginimo vašku ypatumaiKiaušinių marginimui vašku reikia bičių vaško, kiaušinių, marginimo įrankio (adatėlės, įsmeigtos į pagaliuką ar pieštuką), aromatiniams aliejams skirtos žvakidės ir, žinoma, dažų. Marginti galima tiek virtus, tiek žalius kiaušinius. Kiaušinis turi būti šiltas, o jei vaškas nuo lukšto atšoka, prie jo neprilimpa – kiaušinis yra per šaltas, todėl būtina pašildyti karštame vandenyje. Jei vaškas nubėga, vadinasi, kiaušinis yra per karštas – palaukite.

Virtus vašku papuoštus kiaušinius reikia merkti į pasiruoštus dažus ir laikyti tol, kol dažomas kiaušinis įgaus norimą spalvą. Nevirtus vašku margintus kiaušinius dažuose reikia išvirti.

Linkime įvairiaspalvės margučių kraitės ir gražių šv. Velykų!

Artėjant šv. Velykoms – Medicinos fakultete kiaušinių marginimo vašku ypatumaiArtėjant šv. Velykoms – Medicinos fakultete kiaušinių marginimo vašku ypatumaiArtėjant šv. Velykoms – Medicinos fakultete kiaušinių marginimo vašku ypatumaiArtėjant šv. Velykoms – Medicinos fakultete kiaušinių marginimo vašku ypatumaiArtėjant šv. Velykoms – Medicinos fakultete kiaušinių marginimo vašku ypatumai

You may also like...