Aptarti aktualūs mitybos klausimai sergant Parkinsono liga

Aptarti aktualūs mitybos klausimai sergant Parkinsono ligaŠių metų kovo 7 dieną Všį Kauno Dainavos poliklinikoje Kauno kolegijos  Biomedicinos diagnostikos katedros lektorės Žaneta Maželienė ir Lina Ambrožienė su biomedicinos diagnostikos studijų programos antro kurso studentėmis vedė seminarą „Mityba sergant Parkinsono liga“.

Seminaro metu buvo pateiktos rekomendacijos kaip maitintis, sergant Parkinsono liga. Pristatyti sveikos mitybos principai, mitybos režimas, maisto produktai, padedantys išsaugoti gerą smegenų funkciją. Taip pat buvo aptartos pagrindinės mitybos problemos, su kuriomis susiduria sergantieji Parkinsono liga – dehidratacija, vidurių užkietėjimas, springimas, kaulų retėjimas, svorio praradimas. Buvo atkreiptas dėmesys į maistinių medžiagų ir mitybos įpročių poveikį vaistų, skirtų Parkinsono ligos gydymui, efektyvumui.

Taip pat seminaro dalyviai analizavo ir vertino savo mitybą. Asmenys, dalyvavę seminare, turėjo galimybę pateikti jiems rūpimus klausimus Kauno kolegijos lektorėms.

Projekto vadovė doc. dr. Viktorija Piščalkienė

You may also like...