Aprangos dizaineris įstojusiems: tai nėra tokia lengva specialybė, kaip atrodo iš šalies

Kauno kolegijos absolventas Justas AtkočiusJaunas dizaineris Justas Atkočius dar tik prieš porą metų gavo Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto diplomą, tačiau kartu su partnere jau spėjo įkurti dizaino studiją „Under My Roof“.

Šiandien vaikinas nesiskundžia nei klientų, nei idėjų stoka. „Tai tikrai nėra tokia lengva specialybė, kaip tai atrodo iš šalies,“ – sako Justas. Pasak vaikino, čia neužtenka perskaityti knygą prieš egzaminą. „Studijuojant kiekviena diena buvo tarsi naujas iššūkis. Reikėjo išmokti vis kažką naujo, nebuvo laiko žvalgytis atgal, turbūt tai ir patiko labiausiai. Čia mokydamasis turi skirti daug laiko įvairioms užduotims. Kartais jos atrodo neįgyvendinamos, tačiau norint – viskas įmanoma!”– dizaineris drąsina tuos, kurie pasirinko panašų kelią. Justas mano, kad geriausiai ši profesija seksis tiems, kurie yra kūrybiški, turi lakią vaizduotę, erdvės, spalvų suvokimą. Vis dėlto jis pabrėžia, kad aprangos dizaineriui ne mažiau svarbūs bendravimo, komandinio darbo įgūdžiai, aktyvus domėjimasis mada. „Daugelis kitų savybių įgyjama, išlavinama bėgant laikui, kitas padeda atskleisti dėstytojai, todėl tikrai verta išgirsti, ką jie tau pataria,“ – pasakoja kolegijos absolventas.

 

Justas pripažįsta, kad atėjęs studijuoti, kaip ir dauguma pirmakursių, mažai įsivaizdavo, ko galima tikėtis. „Man didžiausias įvykis buvo tai, kad įstojau ir atėjau čia studijuoti. Pasukau į specialybę, realiai jos visiškai nepažinodamas, “ – prisimena dizaineris. „Bet išėjau iš čia turėdamas pilną žinių, idėjų bagažą, o svarbiausia – turėdamas tikslą sukurti tai, ką ir turiu dabar“.

Studijų metus Justas apibūdina itin pozityviai: „ Tai buvo įdomus, kūrybingas, naudingas, linksmas laikas. Ilgiuosi kūrybinių užsiėmimų Pelėdų kalno ramybėje,“ – taip kauniečiai vadina Žaliakalnio vietovę, ant kurios įsikūręs Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas. Dizaineriui studijose ryškų įspūdį paliko dėstytojai. „Su dėstytojais visada labai gerai sutardavau ir bendrauju iki šiandien. Mes tapome draugais. Kiekvienas iš jų yra savo srities ir dėstomo dalyko profesionalas,“ – sako Justas, mokslus krimtęs ne tik Lietuvoje, tačiau turėjęs galimybę vieną semestrą žinių semtis Turkijos Anadolu universitete. „Kolegijoje gautos žinios padėjo geriau orientuotis šiuo metu vykdomoje veikloje. Jas pritaikiau ne tik kurdamas verslą, bet panaudoju ir šiandien, spręsdamas įvairias problemas.“ Kad ir kaip banaliai skambėtų, jaunasis dizaineris būsimiems studentams pabrėžia, kad itin svarbu įsisavinti ir išgirsti tai, ką moko dėstytojai. „Kartais šios žinios gali būti kertinis akmuo tavo būsimoje karjeroje,“ – pabrėžia Justas, linkintis būsimiems studentams „būti savimi, pasitikėti savimi ir siekti užsibrėžto tikslo.“

You may also like...