Aprangos dizainerė A. J. Pauliukevičiūtė: „Jei nebūtų konkurencijos, išnyktų visi žmogaus tikslai“

Nuotrauka iš A. J. Pauliukevičiūtės asmeninio archyvoPasaulyje itin populiarūs mados renginiai, o Lietuvoje progų visuomenei pamatyti jaunųjų mūsų šalies dizainerių kūrybą ne tiek ir daug. Šią progą gruodžio 5 dieną turės nemokamo renginio „Kūrybos podiumas“ Kaune lankytojai. Jame, be kitų kūrėjų, savo naujausią drabužių kolekciją pristatys Aistė Julita Pauliukevičiūtė, Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete baigusi aprangos dizaino studijas ir dabar užtikrintai žengianti karjeros keliu.

Aprangos dizainerė A. J. Pauliukevičiūtė savo specialybę ironiškai vadina prabangia siuvėja. „Jau ketvirtus metus kvėpuoju mada, ir kuo toliau, tuo pilnesniais plaučiais. Stengiuosi tapti savo srities profesionale, nes esu perfekcionistė (tik ne savo darbo kambaryje – jame ir velniai kojas nusilaužytų tarp audinių kalnų)“, − šmaikščiai save ir savo veiklą pristato drabužių kūrėja, dirbanti ir aprangos stiliste.

Nuotrauka iš A. J. Pauliukevičiūtės asmeninio archyvoA. J. Pauliukevičiūtė, prisimindama savo profesinio kelio pradžią, šiltai atsiliepia apie ją, kaip dizainerę, išugdžiusią aukštąją mokyklą ir dėstytojų kolektyvą: „Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakulteto Aprangos dizaino katedros trečiąjį aukštą visada vadinsiu savo antraisiais namais. Beveik slapta aš vis įsmunku į auditoriją pasakyti dėstytojoms „laba diena“, nes jos man tarsi antros mamos: ir paguos bei duos dėžę saldainių, kai sunku, ir į sėdimąją smarkiai įspirs, kai pamatys, kad talentas užmigo giliu žiemos miegu.“

Patenkinta ji ir savo baigta aprangos dizaino studijų programa, todėl teigia, kad rekomenduotų ją ir kitiems. „Programa sudaryta remiantis ne sausa teorija, o praktinėmis užduotimis, dėl kurių reikia gerai pasukti galvą ne vieną naktį. Čia išmokau „įjungti“ gilesnį mąstymą Nuotrauka iš A. J. Pauliukevičiūtės asmeninio archyvoapie drabužį – mintyse įsivaizduoti pasiuvimo procesą ir ar įmanoma pritvirtinti vieną detalę prie kitos. Baigusieji šias studijas galvoje turės minčių fotošopą“, – mintimis dalijasi A. J. Pauliukevičiūtė ir priduria, kad šiai studijų programai trūksta tik dar vienų metų, nes buvo labai sunku atsisveikinti. Be to, ji įsitikinusi: „Kiekvienos studijos yra geros, jeigu jautiesi pakankamai geras joms.“

Nuotrauka iš A. J. Pauliukevičiūtės asmeninio archyvoDizainerė pasakoja, kad studijuodama kiekvieną rytą su šypsena keldavosi kurti ir studijoms baigiantis labiausiai bijojo dirbti nekenčiamą darbą. „Baigusi studijas, išvažiavau į užsienį praktikuotis mados namuose, tad šis galvos skausmas buvo nukeltas keliems mėnesiams. Grįžusi į Lietuvą, aiškiai sau išdėsčiau, ko noriu. Šiuo metu kuriu sceninius drabužius dainininkei Jurgai Šeduikytei, turiu nuostabių privačių klientų ir dirbu stiliste. Po mažą kuklų žingsnį judu viršūnės link“, − džiaugiasi kūrėja.

Nors A. J. Pauliukevičiūtė dabar patenkinta tuo, ką daro, iš tiesų dizainą, kaip pati sako, atrado sunkiuoju keliu. „Buvau 18 metų mergina, turinti nulemti savo ateitį studijų pasirinkimu. Juk tokio amžiaus žmogus yra kaip žuvis, išmesta į krantą, − svarbų gyvenimo žingsnį prisimena Aistė Julita. – Žiopčiodama įstojau ne ten, kur noriu, perstojau kitur, ir tada gyvenimas apsivertė žemyn pakaušiu tris kartus. Mane pavergė mada. Sužavėjo tas sunkus, bet toks mielas širdžiai darbas vidurnaktį rymant prie tūkstantis pirmojo eskizo.“

Nuotrauka iš A. J. Pauliukevičiūtės asmeninio archyvoA. J. Pauliukevičiūtė yra kupina entuziazmo ir kūrybinių sumanymų. Mada, kūryba jai labai svarbu. „Kūryba man yra ateitis, laimė, tikslas. Noras gyventi. Kai buvau palūžusi 18 metų mergina, atradau madą. Ji man reiškia daug. Man tai – ne tik „skuduras“ ant kūno. Tai – istorija“, − kalba dizainerė.

Nuo pat pirmųjų pažinties su mada dienų Aistė Julita siekia susikurti savitą braižą, kurį vėliau atpažintų visi. „Kuriu klasikinio stiliaus drabužius, dvelkiančius rafinuota prabanga ir avangardu. Moterys ir vyrai, kuriems skirta mano kuriama apranga, yra itin savimi pasitikintys, drąsūs, prabangiai atrodantys dabitos, spinduliuojantys nesuprantamą magiją žengdami gatvės podiumu“, − teigia dizainerė.

Paklausta apie pasiekimus ir siekius, Aistė Julita atsako: „Esu dar jauna mergina, tačiau stengiuosi išnaudoti visas galimybes. Tik pristačiusi savo baigiamąjį darbą, iš karto sėdau į autobusą, vežantį į Sofiją, ir sėmiausi patirties užsienio mados namuose. Bene svarbiausias mano pasiekimas šiuo metu galbūt būtų atsakomybė už dainininkės J. Šeduikytės sceninį įvaizdį bei žurnalo „Žmonės“ viršelio suknelės kūrimas. Taip pat savo asmenines kolekcijas jau dvejus metus pristatau įvairiuose renginiuose bei konkursuose.“

Nuotrauka iš A. J. Pauliukevičiūtės asmeninio archyvoNaujausią A. J. Pauliukevičiūtės drabužių kolekciją „Hedonistai“ gruodžio 5 d. Kauno sporto halėje išvys nemokamo renginio „Kūrybos podiumas“ dalyviai. Ši kolekcija, pasak dizainerės, įkvėpta XIX amžiaus vyrų mados. „Tobulos elegancijos pavyzdžiai, nepavaldūs laikui ir madai, ant podiumo atgyja naujai. Kolekcija ypatinga prabangia nuotaika. Modeliams žengiant podiumu, atrodo, ir pats tarsi nori apsivilkti prabangų šilko švarką ir prisijungti prie mados vakarėlio“, − intriguoja drabužių kūrėja.

Prakalbus apie didžiausius sunkumus, iššūkius, su kuriais susiduria dizaineriai, A. J. Pauliukevičiūtė teigia, jog, atrodo, kad dabar dizaineriu gali tapti kiekvienas, bent kiek suprantantis, kaip tiesiai nusiūti siūlę. „Dėl to tampa sunku pasauliui įrodyti, kad esi geresnis už tą „dizainerį“, kurio kolekcijose jau penktus metus tie patys siluetai, tik kokia kita kepurė užmauta“, − be užuolankų kalba dizainerė.

A. J. Pauliukevičiūtė pastebi gana didelę konkurenciją mados pasaulyje, tačiau, jos nuomone, be konkurencijos išnyktų ir visi žmogaus tikslai, taptų nebeįdomu.

Norint būti pastebėtam ir įvertintam, dizainerės manymu, svarbiausia – būti savimi. „O tai padaryti sunkiausia, − atvirauja A. J. Pauliukevičiūtė. – Niekada nebus taip, kad visiems įtiks ir patiks tavo kūryba. Aš vis dar kovoju su savimi ir su šablonu, kurį nori matyti didžioji dalis mūsų visuomenės.“

Dizainerė sako, kad Lietuvoje mados renginių nedaug ir ji visada susikremta, kai pasaulyje vyksta mados savaičių renginiai, o Kaune tai – įprasta diena išgerti puodeliui kavos senamiestyje. „Vis dėlto sparčiai tobulėjame ir pradedame vertinti madą. Juk ji visur. Net ir prie „Maximos“ marškinėlių projekto tam tikru metu buvo palinkęs dizaineris kurdamas raštą. Mes turime suvokti, kad tai yra sunkus ir kruopštus darbas, reikalaujantis daug nemigos valandų“, − netiesioginiu palinkėjimu pokalbį baigia A. J. Pauliukevičiūtė.

Žurnalas „Lietuvė“

 

 

You may also like...