„Apjuoskim pynėm savo kraštą“: menininkų paskaita moksleiviams

„Apjuoskim pynėm savo kraštą“: menininkų paskaita moksleiviamsGegužė 6 dieną į Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetą iš Lietuvos regionų suvažiavo grupelės moksleivių ir mokytojų. Įpusėjus „Meno dienų 2015“ savaitei fakultete vyko projekto „Apjuoskim pynėm savo kraštą“ vienas iš renginių – paskaita apie pintines, austines tradicines Lietuviškas juostas.

„Apjuoskim pynėm savo kraštą“: menininkų paskaita moksleiviams Kauno kolegijoje viešėjo svečiai iš Raseinių meno mokyklos (Žemaitijos regionas), Druskininkų M.K.Čiurlionio meno mokyklos (Dzūkijos regionas), Vilkaviškio vyskupijos krikščioniškosios kultūros centro meno mokyklos (Suvalkijos regionas) ir Ukmergės Užupio pagrindinės mokyklos (Aukštaitijos regionas).

„Apjuoskim pynėm savo kraštą“: menininkų paskaita moksleiviams Lankydamiesi fakulteto dirbtuvėse moksleiviai susipažino ir su J. Vienožinskio menų fakulteto studijų programomis. Projekto dalyviai aplankė fakultete eksponuojamą dailininko Manto Maziliausko tapybos parodą, kurioje, atvykęs iš Vilniaus autorius, vaikams pasakojo apie parodinės meninės erdvės kūrimą ir formavimą, suvokiant erdvę kaip kūrinį, vaizdą vaizde, kuriame veiksmas yra tik menamas. Vėliau buvo vykstama į pažintinę, praktinę išvyką Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse.

„Apjuoskim pynėm savo kraštą“: menininkų paskaita moksleiviams Projekto „Apjuoskim pynėm savo kraštą“ tikslas – semtis žinių iš sukauptų etnologinių eksponatų ir pavyzdžių, atrandant juostų raštų, spalvų ir simbolių kalbą, užkoduotą atskiruose Lietuvos regionuose, taip pat organizuoti juostų pynimo kūrybines-praktines dirbtuves Lietuvos regionų mokyklose ir viešose erdvėse.

Artimiausiu metu bus surengti edukaciniai mokymai dailės ir technologijų mokytojams, o vėliau organizuojamos sukurtų juostų parodos.

„Apjuoskim pynėm savo kraštą“: menininkų paskaita moksleiviams Projekto vadovė dailininkė Marijona Sinkevičienė akcentavo, jog projektu „siekiame supažindinti su Lietuvos etnografinių regionų tautinių drabužių charakteringais bruožais, ypatingą dėmesį koncentruojant į juostas, kurios išryškina regioninius skirtumus savo spalvomis, ornamentika ir pynimų būdais“.

2015-ieji – Lietuvos etnografinių regionų metai, todėl dar kartą svarbu atkreipti visuomenės dėmesį į regionų istorinę reikšmę bei savitumų puoselėjimo svarbą kas daro įtaką šių dienų vaikų ir jaunimo tautiniam ugdymui.

You may also like...