Apie mus

Mes, elektroninis Kauno kolegijos leidinys „Diktum faktum“, apžvelgiame Kauno kolegijos, Lietuvos ir kitų pasaulio šalių akademinės bendruomenės aktualijas ir charakteristiką. Siekiame būti įdomūs savo studentiškomis žiniomis ne tik kolegijos bendruomenei, bet ir Lietuvos moksleiviams, studentams ir visiems, kurie jaučia akademinio jaunimo pulsą. Tad mūsų šūkis – „Naujienos sau ir pasauliui“.

O dabar šiek tiek istorijos. „Diktum faktum“ tęsia žurnalo „Siena“ veiklą. Šūkis „Naujienos sau ir pasauliui“ atkeliavo iš žurnalo „Siena“ gyvavimo laikotarpio. Žurnalas pradėtas leisti 1999 metais – dar prieš susikuriant Kauno kolegijai. Nuo 2010 m. veiklą pradėjo oficiali „Sienos“ interneto svetainė, kuri buvo pirmoji studentiškų žinių interneto svetainė tarp mūsų šalies kolegijų. Žurnalas neliko nepastebėtas akademinės bendruomenės ir žiniasklaidos atstovų: dukart Lietuvos studentų sąjungos ir Lietuvos žurnalistų sąjungos organizuotame konkurse „Šauniausias studentiškas leidinys“ išrinktas lyderiaujančiu studentų leidiniu Lietuvoje.

Leidinio „Siena“ veikloje aktyviai reiškėsi Kauno kolegijos studentai, kurie rengė straipsnius, fotografavo, filmavo, piešė karikatūras. Verta paminėti ir Kauno kolegijos dėstytojus – jie taip pat teikė vertingą informaciją apie išskirtinius studijų metodus, bendradarbiavimą su veiklos pasauliu. Ši komanda nedingo – šiandien jie „Diktum faktum“.

Tokį pavadinimą išdiskutavo ir pasiūlė mūsų kolegijos studentai. Kokia šio pavadinimo filosofija? „Dictum factum“ išvertus iš lotynų kalbos reiškia „Pasakyta – padaryta“. O juk Kauno kolegijos bendruomenė tokia – savo veiklas realizuoja maksimaliai ir su nuotaika.

Žvitri skaitytojo akis pastebės, kad šis lotyniškas posakis šiek tiek transformavosi – abiejuose žodžiuose raidė „c“ virsta į Kauno kolegijos logotipo ženklą, o tai simbolizuoja, kad šis elektroninis žurnalas – mūsų Alma Mater gyvenimo dalis.