Akcija „Tu gali padovanoti gyvenimą“: neatlygintinai dovanojome kraują

IMG_5618Gruodžio 5 dieną Raseiniuose vyko neatlygintinos kraujo donorystės akcija „Tu gali padovanoti gyvenimą“. Akcijos sumanytoja Kauno kolegijos Kėdainių Jonušo Radvilos studijų centro Socialinės pedagogikos studijų programos ištęstinių studijų pirmo kurso studentė Dovilė Dambrauskaitė. Įgyvendinti šią akciją padėjo Nacionalinis kraujo centras. Prisidėti prie akcijos maloniai sutiko Darbo partijos Raseinių skyriaus nariai, kurie suteikė patalpas akcijai, taip pat jaunimo organizacijos „Darbas“ nariai, kurie aktyviai savanoriavo tiek akcijos metu, tiek ir platinant informaciją bei kvietimus.

Akcija „Tu gali padovanoti gyvenimą“: kėdainiškiai neatlygintinai dovanojo kraująMintis surengti šią gerumo akciją kilo sužinojus, kad Raseiniuose mobili kraujo centro komanda nesilanko dėl per mažo donorų skaičiaus. Taigi, suderinus visas sąlygas su Nacionalinio kraujo centro darbuotojais, visi norintys padovanoti gyvenimą buvo sukviesti į vieną vietą. Į šią gražią akciją susirinko per dvidešimt įvairaus amžiaus pilietiškų miestelėnų. Norą dovanoti gyvenimą pareiškė įvairūs žmonės – jaunimas, savivaldybės darbuotojai, praeiviai, gatvėje pamatę skelbimą apie akciją. Itin aktyvūs buvo Raseinių baikerių klubo „Amžini dvyniai“ nariai. Vos sužinoję apie akciją jie pažadėjo joje dalyvauti ir savo pažadą įvykdė su kaupu.

Akcijos metu buvo surinkta tiek kraujo, kuris gali išgelbėti ne vieną gyvybę. Nacionalinio kraujo centro darbuotojai džiaugėsi, kad akcijos metu surinko itin daug II neigiamos grupės kraujo, kurio šiuo metu labai trūksta, taip pat nemažai donorų turėjo 0 kraujo grupę ar neigiamą kel antigeną, o šių rūšių kraujo taip pat trūksta. Taigi, nors donorų nebuvo labai daug, tačiau iš jų surinktas šiuo metu itin reikalingas kraujas.

Akcija „Tu gali padovanoti gyvenimą“: kėdainiškiai neatlygintinai dovanojo kraująGruodžio 5-oji – Tarptautinė savanorių diena. Raseiniuose ji buvo paminėta tikrai prasmingai. Norintys dovanoti gyvenimą aiškiai parodė, kad tokios akcijos yra reikalingos ir Raseiniuose vyks dar ne kartą.

Dėstytojas Nerijus Leikus, dėstydamas Profesinės etikos dalyką, skiria Socialinės pedagogikos studijų programos studentams savarankiško darbo užduotį – neatlygintinai atlikti 10 gerų darbų žmonėms. Džiugu, kad ši iniciatyva išsivysto iki prasmingų ir visuomenei naudingų veiklų.

You may also like...