Kauno kolegijos krepšininkai – Lietuvos kolegijų čempionai - Diktum Faktum - Kauno Kolegija

Kauno kolegijos krepšininkai – Lietuvos kolegijų čempionai

Balandžio 12–14 dieną Kaune ir Klaipėdoje vyko šešioliktasis Lietuvos kolegijų krepšinio čempionatas. Kauno kolegijos vaikinų komanda tapo lyderiais ir džiaugėsi auksu. Sėkmė lydėjo ir merginas – mūsų Alma Mater sportininkės pasidabino sidabru.

Vaikinų komanda: I vieta

Lietuvos kolegijų krepšinio čempionatasLietuvos kolegijų krepšinio čempionato finaluose, vykusiuose Kauno kolegijos sporto erdvėse, dalyvavo Kauno kolegija, Marijampolės kolegija, Kauno technikos kolegija ir Vilniaus kolegija. Čempionais tapo Kauno kolegija, antrą vietą laimėjo Vilniaus kolegija, treti liko Marijampolės kolegijos vaikinai.

Kauno kolegija finaluose žaidė visu pajėgumu – net 14 žaidėjų, kurie kiekvienas turėjo galimybę įrodyti, kad yra verti žaisti kolegijos rinktinėje. Savo šansus išnaudoję vaikinai pusfinalyje rezultatu 93:36 (18:8 33:14 25:8 17:6 ) nugalėjo Kauno technikos kolegiją. Pirmajame ketvirtyje pavyko įgyti 10 taškų pranašumą, antrajame kėlinyje vaikinai surengė spurtą. Net du kartus kėlinio pradžioje spurtavo rezultatu 10:0, o pačioje pabaigoje – 11:0, ilsėtis išėjo turėdami jau 29 taškų pranašumą. Antroje rungtynių dalyje komanda net neketino sustoti ir toliau didino savo pranašumą per trečią ketvirtį varžovams leisdami įmesti vos 8 taškus, ketvirtas kėlinys tapo jau tik formalumu, Kauno technikos kolegijos vaikinai nuleido rankas supratę, kad reikia taupyti jėgas finalams dėl 3 vietos ir pergalę bei kelialapį į finalą dėl 1 vietos laimėjo Kauno kolegija.

Rezultatyviausiai iš Kauno kolegijos krepšininkų žaidė: K. Zakas 18 taškų (8 dvitaškiai, 2/2 baudos), M.Valters 11 taškų (tritaškis, 3 dvitaškiai, 2/2 baudos), R. Sasnauskas 10 (5 dvitaškiai), A. Kručas 10 taškų (2 tritašiai, 2 dvitaškiai), A. Bertašius 8 taškai (4 dvitaškiai), A. Gavelis 8 taškai (4 dvitaškiai), E.Molosčiakas 7 taškai (tritaškis, dvitaškis, 2/2 baudos), G. Stankevičius 6 taškai (3 dvitaškiai), E. Rupeika 4 taškai (2 dvitaškiai), E. Bliūdžius 4 taškai (2 dvitaškiai, 0/2 baudos), D. Lapukas (3 taškai: tritaškis).

Lietuvos kolegijų krepšinio čempionatasFinale susitikome su Vilniaus kolegija, kuriai, galima pajuokauti, pavyko atsirevanšuoti už merginų pralaimėjimą antradienį Lietuvos kolegijų krepšinio finaluose žaidžiant dėl pirmosios vietos: po pratęsimo nusileidome būtent jų merginoms. Vilniaus kolegija pusfinalyje įmetė net 20 tritaškių, taigi norint nugalėti komandai reikėjo sustabdyti Vilniaus snaiperius. Finale tai padaryti pavyko: priešininkai įmetė jau nebe 20, o 9 tritaškius. Pirmąjį kėlinį Kauno kolegijos komanda žaidė itin susikaupusi ir laimėjo jį net 29:10, antrąjį ketvirtį prasižengėme net 10 kartų, o varžovai tuo naudodamiesi tik antrame kėlinyje pataikė 12 taškų ir kėlinį laimėjo 23:26. Tačiau po ilgosios pertraukos į Kauno kolegijos aikštę vaikinai grįžo suprasdami, kad gina čempionų titulą ir trečiajame ketvirtyje vilniečiams leido įmesti tik 9 taškus. Ketvirto kėlinio pradžioje, kai švieslentėje degė rezultatas 75:45, pirmavome net 30 taškų skirtumu, tačiau atsipalaidavome, o tuo puikiai pasinaudojo Vilniaus kolegijos vaikinai ir skirtumą sumažino iki 11 taškų. Tačiau rungtynės baigėsi rezultatu 88:75 (29:10 23:26 20:9 16:30) ir antrus metus iš eilės tapome Lietuvos kolegijų čempionais!

Lietuvos kolegijų krepšinio čempionatasRezultatyviausiai iš Kauno kolegijos krepšininkų žaidė:  E. Molosčiakas 17 taškų (2 tritaškiai, 4 dvitaškiai, 3/4 baudos), G. Stankevičius 15 taškų (3 tritaškiai, 3 dvitaškiai), A.Bertašius 12 taškų (2 tritaškiai, 2 dvitaškiai, 2/2 baudos), A. Kručas 9 (1 tritaškis, 3 dvitaškiai), M.Valters 9 (tritaškis, 3 dvitaškiai ), E. Rupeika 8 (4 dvitaškiai,0/1baudos), P. Abramauskas 6 taškai (2 dvitaškiai), R. Sasnauskas 4 (2 dvitaškiai), D. Lapukas 3 (tritaškis).

Tačiau komanda pergale džiaugtis daug laiko neturės, nes jau balandžio 25 dieną (pirmadienį) komandos laukia žūtbūtinis mūšis Kauno krepšinio mėgėjų lygos ,,A“ lygoje su komanda „Perkūnas“. Jei laimime – patenkame tarp 4 stipriausių komandų, jei pralaimime – sezonas baigiasi. Todėl komanda laukia Jūsų palaikymo 19 val. Kauno kolegijos sporto salėje (Pramonės pr. 22, Kaunas)!

Merginų komanda: II vieta

Lietuvos kolegijų krepšinio čempionatasBalandžio 12 dieną Klaipėdoje vyko Lietuvos kolegijų merginų krepšinio finalai, kuriuose žaidė Kauno, Vilniaus, Šiaulių ir Klaipėdos kolegijos. Kauno kolegijos krepšininkės šiame turnyre dalyvauja jau ne pirmus metus ir kasmet papuola į lyderių trejetuką. Šįmet sportininkės didžiuojasi antrąją vieta.

Lietuvos kolegijų merginų krepšinio pusfinalį Kauno kolegijos studentės laimėjo prieš Šiaulių kolegiją rezultatu 45:23, o finale po pratęsimo ir labai atkaklios kovos rezultatu 48:49 nusileido visada itin pajėgią sudėtį suburiančiai Vilniaus kolegijai.

,,Labai gaila, kad lemiamu metu nusisuko fortūna, bet noriu labai pasidžiaugti ir pagirti merginas, kad ir traumuotos veržėsi į aikštelę ir kovojo negailėdamos jėgų. Tikrai atidavėme visas jėgas kovodami prieš pajėgią Vilniaus komandą.“ – teigė Kauno kolegijos krepšinio rinktinių treneris Rolandas Rakutis.