80 Medicinos fakulteto studentų dovanojo savo kraują

Neatlygintina kraujo donorystė – socialinis reiškinys, kai žmogus savanoriškai aukoja savo kraują, kaulų čiulpus ir organus pacientams gydyti ar jų gyvybei gelbėti. Kraujo kasdien laukia šimtai pacientų. Kiekvienas dovanodamas kraują – dovanoja gyvenimą. Pagrindinis kraujo donorystės principas – jokios žalos donorui ir didžiausia nauda ligonio sveikatai. Šis principas kraujo donorystėje yra pagrindinis jau daugelį dešimtmečių, nes vienas iš svarbių tikslų – remti kilnią kraujo donorystės misiją ir skatinti žmones duoti kraujo kelis kartus per metus.

Praėjusią savaitę spalio 15 ir 18 dienomis Medicinos fakulteto padaliniuose vyko kraujo donorystės akcijos, inicijuotos Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikų kraujo centro. Prasmingos iniciatyvos metu būsimi medicinos srities specialistai ir kiti gausios fakulteto bendruomenės nariai buvo ypač aktyvūs. Šiųmetės akcijos metu dalyvavo apie šimtas socialiai atsakingų asmenų, iš kurių net 80 suteikė vilties kraujo ir jo komponentų sergantiems ir viltingai laukiantiems.

Norintieji paaukoti kraują, tačiau nespėjusieji to padaryti, laukiami spalio 30 dieną Kauno kolegijos Verslo fakulteto fojė (Pramonės pr. 20, I aukštas).

You may also like...