Medijų technologijų katedros studentų grafinio dizaino darbų paroda – kitoks požiūris į šriftą

Kauno kolegijos sienas dažnai puošia studentų darbai. Šįkart Technologijų fakultete, Pramonės pr. 20, antrame aukšte galima apsižvalgyti parodoje, kurioje eksponuojami atrinkti kelerių metų Grafinių, Multimedijos ir Reklamos technologijų studijų programų pirmakursių darbai, gimę atliekant grafinio dizaino užduotis. Kaip pasakoja parodos organizatorė dėstytoja Nomeda Balasevičiūtė, ne vienas „toli nuo meno“ buvęs ar manantis esąs jaunuolis sukuria visai netikėtų ir žavių užduoties sprendimų, virstančių dėmesio vertais darbais. Studentų darbuose galima įžvelgti užšifruotas kompozicijos priemonių bei šrifto taisyklių paslaptis.

Daugiau apie parodą:

Grafinių, Multimedijos ir Reklamos technologijų studijų programų pirmakursių šrifto darbų ekspozicija „Mūsų kaligrafija“

Šiandien esame įkalinti griežtuose nušlifuotuose kompiuteriniuose šriftuose, kuriuos tereikia išsirinkti, o vienas klavišo paspaudimas tekstą tvarkingai suguldo ten, kur nurodome. Tvarkinga, nepriekaištinga, greita – tai, ko reikalauja kasdienis bėgimas. Dažnai nesusimąstome, ką gali mūsų ranka, ir iš vis pamirštame rašyti patys, net neįtardami, ką sugebame.

Ši parodėlė – tai visai kitoks raštas, lyg šmaikštus pokalbis su tušu, plunksna ir japonišku kaligrafijos teptuku, tai laisvas savų minčių ir rankos žaidimas, netikėtų šrifto kompozicijos variacijų atradimas. Rašyti plunksna galima sugebėti arba ne, tai gali patikti arba galima to nekęsti, tačiau visada galima pabandyti prisijaukinti šriftą ir galbūt atrasi savyje netikėtų sugebėjimų.

You may also like...