Baigėsi dizaino savaitė. Kas vyko ant Pelėdų kalno?

Dizaino savaitėKauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultete gegužės 1 – 5 dienomis vyko „Diena su dizainu“. Dizaino savaitės metu ant Pelėdų kalno vykęs renginių ciklas subūrė ne tik studentus, dėstytojus, bet ir Kauno miesto bendruomenės narius, kurie noriai domėjosi dizaino industrija.

Dizaino savaitėParodos. „Knygų alėjos“ erdvėse (Laisvės al. 106) buvo atidarytos net dvi Justino Vienožinskio menų fakulteto studentų parodos. Personalinė Šarūnės Šimaitytės piešinių paroda „Emocijos laike/ Socialinės problemos/ Ligos ir ydos/ Technologijos“ leido pažinti XXI amžiaus žmonių kasdienines emocijas, įpročius, naujus asmenybių formatus, mažus ir didelius nusikaltimus, pozityvias ir ydingas asmenybes, o konceptualūs šviesos dizaino objektai „Kalbanti šviesa“ išskirtinėmis instaliacijomis kvietė komunikuoti ir diskutuoti tarpusavyje. Centrinėje „Dizaino savaitės“ būstinėje buvo pristatyta Dizaino studijų programos interjero specializacijos studentų baigiamųjų darbų paroda „Interjero dimensijos“, kuri skatino pamatyti save, vaikštantį po kambarį, butą, namą ar visuomeninę mūsų sukurto interjero erdvę ir tiesiog konstatuoti interjero įtaką mūsų pojūčiams.

Dizaino savaitėKūrybinės dirbtuvės. Ant Pelėdų kalno dizaino mėgėjus sukvietė net keturios kūrybinės dirbtuvė, kuriose buvo stengiamasi praktiškai panaudoti idėjas. Šiais metais, nagrinėjama buvo aplinkosaugos tematika, kadangi ekologiją plačiąja prasme suprantame ne tik kaip priemonę pagaliau turėti kiek grynesnį orą, sutvarkytą aplinką, o taip pat ir kaip racionalų, efektyvų ir naudingą turimų išteklių panaudojimą ar antrinių žaliavų perdirbimą, pritaikymą kitai funkcijai. Visa tai buvo įprasminama „LaMob“ kūrybinėse dirbtuvėse. Taip pat, kūrybinėse dirbtuvėse buvo kuriami „Trimačiai objektai“, o interaktyvios dizaino pagrindų metodinės medžiagos dirbtuvės „Dizaino pagrindai“ leido dizainą pažinti nuo pačių pagrindų.

Žinoma, Justino Vienožinskio menų fakultete ne tik kūrybinėmis dirbtuvėmis buvo skatinamas domėjimasis dizainu, bet vyko ir Performatyvios bendruomenės aktyvinimo formos, duris atvėrė ir Piliakalnių edukacinis kabinetas. Studentų konkurencija ir kūrybiškumas buvo realizuojamas Dizaino katedros organizuojamame marškinėlių piešinių konkurse.

Dizaino savaitėApkalbos. Šiemet kolekcijas mados mėgėjams jaunieji dizaineriai turėjo galimybę pristatyti net devynioliktą kartą – tiek metų nekomercinį mados renginį organizuoja Kauno kolegijos Justino Vienožinskio menų fakultetas. Būtent Tarptautiniame mados šou „Apkalbos“ kai kurie šiuolaikiniai jaunieji kūrėjai pirmuosius pripažinimo žingsnius žengė dar tada, kai pirmąkart buvo surengtas šis studentiškas renginys. Šiemet mados šou dalyvavusių kūrėjų dėmesys buvo telkiamas į naujos tapatybės kūrimą, naudojant šiuolaikinio gyvenimo ženklus.

Konferencija. Justino Vienožinskio menų fakultete vyko XV tarptautinės studentų kūrybinės draugijos (SKD) konferencija „Idėjų forumas – 2017”. Plenariniu posėdžiu prasidėjusi konferencija šiemet supažindino su įvairiais užsienio ir Lietuvos projektais, perspektyvomis bei galimybėmis ateityje paliečiant esmines temas. „Idėjų forume“ buvo nagrinėjama kūrybiškumo raiška dizaino ir meno kontekste bei ikimokyklinio ir mokyklinio ugdymo problematika šiandienos kontekste bei pristatytos studentų kūrybinių darbų parodos Justino Vienožinskio menų fakulteto erdvėse.

Dizaino savaitėJustino Vienožinskio menų fakulteto organizuotas renginys „Diena su dizainu“ šiemet pažėrė daug puikios patirties, bendruomeniškumo, tarptautiškumo bei suteikė galimybę kurti, analizuoti ir diskutuoti ne tik dizaino tematika.

You may also like...