π (PI) dieną rungėsi žaidime: kas verčiausi nugalėtojų titulo?

Ar žinojote, kad kovo 14 dieną minima π (PI) diena? Šia proga dera aptarti matematikos svarbą mūsų kasdieniam gyvenimui ir netgi… civilizacijai. Galima tai padaryti labai linksmai. Kaip? Pavyzdžiui, kaip Kauno kolegijos Apskaitos ir finansų katedra, kuri antrus metus sukviečia Vadybos ir ekonomikos fakulteto studentus  jėgas išbandyti „Protų kovose“.

π (PI) dieną rungėsi žaidime: kas verčiausi nugalėtojų titulo? Intelektinis žaidimas, kaip ir pridera Pi dienai, prasidėjo galvas mankštinant matematiniais klausimais. Vienas iš privalomų šio etapo atributų buvo skaičiavimo mašinėlės. Be viso to, studentų laukė ir daug kitų smagių etapų – tai ir mįslių įminimas, sukėlęs didžiausią pliūpsnį teigiamų emocijų, ir vaizdo klausimai, privertę susimąstyti, ir įvairaus spektro klausimų asorti, leidžianti patikrinti bendrąsias žinias.

π (PI) dieną rungėsi žaidime: kas verčiausi nugalėtojų titulo? Be to, drauge su studentais paminėti Pi dieną atvyko ypatingas svečias – Apskaitos ir finansų katedros socialinio partnerio AB „Swedbank“ atstovė  Agnė Švelnienė, kuri dalyviams uždavė klausimus apie finansus ir banko veiklą.  Geriausiai šį klausimų etapą įveikė Įstaigų ir įmonių administravimo studijų programos studentai, pasivadinę „Adminai. Mes valdžia!“, kurie buvo apdovanoti „Swedbank“ prizais.

Ypatingų spalvų šių metų protmūšiui suteikė ir socialinio partnerio Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos viršininkės Juditos Stankienės vaizdo klausimas apie šešėlinę ekonomiką, į kurį teisingai atsakė ir specialiu prizu buvo apdovanota Finansų studijų programos komanda „Finansiukas“.

π (PI) dieną rungėsi žaidime: kas verčiausi nugalėtojų titulo? Šiais metais žaidime dalyvavo net devynios komandos po 6–9 narius, atstovavusios Kauno kolegijos Vadybos ir ekonomikos fakulteto  Logistikos, Įstaigų  ir įmonių administravimo, Finansų, Buhalterinės apskaitos, Teisės, Verslo vadybos, Turizmo ir viešbučių vadybos studijų programas bei Technologijų fakulteto Informacinės finansų sistemos programą.

Nors visi pasirodė šauniai ir linksmai praleido laiką, „Protų kovų“ čempionais tapo simboliškai pasivadinusi komanda „Adminai. Mes valdžia!“. Vicečempionais tapo Informacinės finansų sistemos studentų komanda „IFS‘AI“. Trečioji vieta atiteko komandai „Finansiukas“.

Kaip teigia Apskaitos ir finansų katedros vedėjas dr. Ričardas Butėnas, idėja organizuoti protų kovas kilo prieš metus, norint suburti Vadybos ir ekonomikos fakulteto studentus iš visų studijų programų į renginį, kuriame studentai įsilietų į komandinį darbą ir galėtų pademonstruoti kūrybiškumą. Kadangi Apskaitos ir finansų katedroje realizuojamos dvi studijų programos, kurios turi tiesioginį ryšį su skaičiais, nuspręsta kartu su studentais paminėti tarptautinę PI dieną.

π (PI) dieną rungėsi žaidime: kas verčiausi nugalėtojų titulo? Tarptautinė Pi diena pradėta švęsti nuo 1989 metų JAV fiziko Larry Shaw iniciatyva. Larry Shaw pirmosios Pi šventės metu svečius vaišino vaisiniais pyragais. Angliškai kalbantiems Pi asocijuojasi su žodžiu „pie“ (pyragas) ir geometrine jo forma.  Taip buvo siekiama pabrėžti matematikos ir grindžiamų tiksliųjų mokslų svarbą, skatinti jaunimą siekti matematikos studijų.

Katedros vedėjas dr. R. Butėnas džiaugėsi, kad šiemet „Protų kovos“ susilaukė didelio studentų susidomėjimo, todėl neabejoja,  jog ši tradicija bus tęsiama ir kitąmet.

You may also like...